افتتاح بزرگترین کارخانه کاغذسازی ترکیه با حضور اردوغان

0
2327

بزرگترین کارخانه کاغذسازی ترکیه به نام Batı Kipaş باحضور رجب اردوغان دیروز یکشنبه در استان آیدین واقع در غرب ترکیه افتتاح شد.
رئیس جمهور این کارخانه را بزرگترین کارخانه تولیدی در ترکیه و اروپا نامید که کرافت لاینر، تست لاینر سفید وانواع کاعذ را تولید خواهد کرد.
اردوغان در این مراسم گفت: ترکیه از واردات سالانه ۲۵۰ میلیون دلار کاغذ بی‌نیاز خواهد شد. این کارخانه سالانه ۲۰۰ میلیون دلار کاغذ صادرخواهد کرد.
اردوغان اضافه کرد: علیرغم ایجاد این ظرفیت مابین سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تبعیض قائل نخواهد شد. و به تمام کسانی که به اقتصاد ترکیه اعتماد می‌کنند، احترام می‌گذارد.
مواد اولیه ۱۰۰% از کاغذ باطله قابل بازیافت ساخته خواهد شداست.
اردوغان گفت: ارزش افزوده این بخش که گردش مالی آن بیش از ۹۱
میلیارد لیره (۶.۷ میلیارد دلار) است بیش از ۲۰ میلیارد لیره است.

فراخوان نمایشگاه دروپا ۲۰۲۴ برای ثبت نام غرفه دارن

صنایع بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی سال ۲۰۲۴ بار دیگر در نمایشگاه دروپا، گرد هم می‌آیند. علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه از هم اکنون می توانند برای ارائه نوآوری های خود در دوسلدورف آلمان از ۲۸ مه تا ۷ ژوئن ۲۰۲۴ به صورت آنلاین در www.drupa.com ثبت نام کنند. آخرین مهلت ثبت نام ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ اعلام شده است.
Erhard Wienkamp، مدیر عامل مرکز نمایشگاهی دوسلدورف تاکید می کند: “دروپا محل گردهمایی جهانی این صنعت و مناسبتی برای ارایه نوآوری ها و روندهای صنعت چاپ است. در اینجا خواهیم دید که روندهای بزرگ پایداری و دیجیتال شدن، چه تاثیری بر فرآیندها، محصولات، مدل‌های کسب‌وکار و آینده صنعت دائماً در حال تحول چاپ خواهند داشت. دروپا پنجره ای رو به آینده است”

نمایشگاه گلف فود در دوبی برگزار می‌شود

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه گلف فود (Gulfood) از ۱۳ تا ۱۷ فوریه ۲۰۲۲ در مرکز نمایشگاهی دوبی در کشور امارات برگزار می‌شود.
این نمایشگاه به صنایع غذایی و فن‌آوری مربوط به این صنایع اختصاص دارد . ۴۰۰۰ شرکت از ۱۲۰ کشور جهان از جمله ایران در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.
بیش از ۲۰۰ متخصص صنایع غذایی، وزرا و مقامات دولتی از کشورهای مختلف نیز در حاشیه نمایشگاه در مورد موضوعات مختلف از جمله فناوری‌های مدرن، قوانین، محیط زیست و موارد دیگر سخنرانی کرده و اطلاعات ارزشمندی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

کمبود کاغذ صنعت چاپ جهان را به خطر انداخته است

فدراسیون اروپایی ارتباطات چاپی و دیجیتال، اینترگراف (Intergraf)، نسبت به کمبود کاغذ در سراسر جهان هشدار داده و اعلام کرده اگر کمبود کاغذ جبران نشود صنایع چاپ، بسته‌بندی، آموزشی، تفریحی، خبری و در مجموع کلیه فعالیت‌های مربوط به اطلاع‌رسانی آسیب جدی خواهند دید.
🔸صنعت چاپ تنها در اروپا بیش از ۶۰۰۰۰۰ هزار موقعیت شغلی ایجاد کرده و ۱۲۰ هزار چاپخانه در این صنعت فعالیت می کنند. بیشترین کمبود در عرضه کاغذهای LWC و MWC یا کاغذهای پوشش دار (کوتد) سبک و نیمه سبک دیده می‌شود. علاوه بر بحران کووید اعتصاب اتحادیه کارگران صنایع کاغذ در کشورهای اسکاندیناوی باعث تشدید بحران کمبود کاغذ شده است. به گفته اینترگراف اگر این بحران ادامه پیدا کند بسیاری ازچاپکاران اروپایی و غیر اروپایی پاسخگوی مشتریان خود نخواهند بود و ناچار می‌شوند کار خود را متوقف کنند.

پیست دو و میدانی آدیداس در فرودگاه دبی

دیداس از بزرگترین سازندگان کفش، پوشاک و لوازم ورزشی در ابتکار عملی منحصر به فرد در ترمینال فرودگاه دبی یک پیست دومیدانی ساخته است. برای این کار آدیداس از همکاری شرکت فرانسوی JCDecaux بزرگترین شرکت طراحی و مجری تبلیغات چاپی بیرون از خانه در خاورمیانه، برخوردار بوده است.
🔸این دو شرکت یک راه‌حل جذاب و شادی‌بخش برای ترغیب مسافرانی که سفرهای طولانی دارند، ایجاد کرده‌اند.
شرکت آدیداس به کسانی که این مسیر را بدوند، در پایان مسیر یک کفش شخصی‌سازی شده اهدا می‌کند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید