امسال در گلف پرینت پاویون نداشتیم ولی هیأت ایرانی بازدید کردند


بابک عابدین رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ

«سال‌های گذشته پاویون ایران در نمایشگاه گلف پرینت‌اندپک (GPP) با حضور چندین چاپخانه و شرکت فعال در حوزه چاپ و بسته‌بندی، قابلیت‌های چاپکاران، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران را در این نمایشگاه منطقه‌ای به نمایش می‌گذاشت. با توجه به نقش هماهنگ‌کننده بابک عابدین؛ رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی، درباره برنامه‌های امسال ایرانیان از او جویا شدیم. وی در پاسخ گفت:«به علت تغییراتی که در مدیریت نمایشگاه گلف پرینت رخ‌ داده، ما امسال امکان حضور نداشتیم. توضیح این‌که شرکت Informa که بزرگ‌ترین شرکت نمایشگاهی دنیاست، شرکت تارسوس را خریداری کرده است. البته هنوز هم امور اجرایی گلف‌پرینت را همان تیم تارسوس انجام می‌دهند، منتها در دل شرکت Informa و به نام هلدینگ اینفورما فعالیت دارند.»

عابدینی با بیان این مطالب، یادآور می‌شود: «البته در قالب هیأت تجاری، ۱۵ نفر از اعضای اتحادیه صادرکنندگان، از نمایشگاه گلف پرینت‌‌اندپک بازدید داشتند و مذاکرات خوبی برای معرفی امکانات و قابلیت‌های صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران صورت گرفت.»
چندی قبل وی پیش‌بینی کرده بود: جمع قابل‌توجهی از چاپخانه‌داران و دست‌اندرکاران صنعت چاپ ایران از گلف پرینت بازدید کنند و دلیل آن را، حضور برندهای معتبری مانند هایدلبرگ، نیلپیتر، بوبست، کانن، ریکو و کونیکا مینولیتا و غیره دانسته بود.
عابدین در پایان با اشاره به برگزاری چندین نمایشگاه مرتبط با صنعت چاپ و بسته‌بندی در دبی و مقایسه ظرفیت‌های ایران از نظر جمعیت و تعداد کشورهای هم‌مرز با ایران و فاکتورهای دیگر، یادآور می‌شود:
«این‌که گفته می‌شود تعدد نمایشگاه‌های چاپ و بسته‌بندی در تهران و شهرستان‌ها غیرضروری است، سخنی منطقی به نظر نمی‌رسد، زیرا شما می‌بینید که دبی که جمعیتی اندازه یک کلان‌شهر ما دارد، هر سال ده، پانزده نمایشگاه در زمینه کاغذ، چاپ دیجیتال، لیبل، ساین، چاپ و بسته‌بندی و غیره، برگزار می‌کند و امسال هم در روزهای ۹ تا ۱۱ ژانویه گلف پرینت برگزار ‌شد، ۲۹ ژانویه نیز نمایشگاه فسپا در این شهر گشایش می‌یابد. بنابراین تعدد نمایشگاه‌ها باعث رونق و رقابت سالم و توسعه صنعت می‌شود. همچنان که با برگزاری دو دوره ایفپکس، نمایشگاه‌های دیگر هم از نظر بازاریابی و اجرا، تحول و پیشرفت محسوسی داشتند. امیدوارم در کشور ما با رقابت سالم و سمت‌گیری تخصصی نمایشگاه‌ها شاهد توسعه و پیشرفت صنعت چاپ و بسته‌بندی باشیم.»

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید