به سوی بین‌المللی شدن جشنواره در سال‌های آینده


بیست و سومین جشنواره صنعت چاپ با حضور وزیر ارشاد در تالار وحدت برگزار شد

شامگاه دوشنبه ۲ بهمن، مراسم اختتامیه جشنواره صنعت چاپ ایران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد و میهمانان و نمایندگی از کشورهای عضو پیمان شانگهای در تالار وحدت برگزار شد.
وزیر ارشاد با اشاره به تأمین کاغذ کتاب‌های درسی از کاغذ تحریر تولید داخل، تولید ۱۳۰ هزار تُن کاغذ تحریر را با حمایت دولت در آینده نزدیک، وعده داد.
بابک عابدین (رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ) نیز با اشاره به حضور نمایندگانی از کشورهای عضو پیمان شانگهای در این مراسم، یادآور شد: برگزاری این رویداد به‌صورت بین‌المللی در دستور کار برگزارکننده قرار گرفته است.
در این مراسم ۴ محصول فناورانه ساخت ایران (جوهر اکوسالونت/ بوهر سابلیمیشن/ تونر/ پلیت افست) رونمایی شدند که جلال ذکایی به معرفی آن‌ها پرداخت.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی در مراسم اختتامیه در ادامه مصاحبه‌ها و خبرهایی که از قول او درباره خودکفایی تولید کاغذ شنیده بودیم، از تشکیل کارگروه کاغذ در دولت خبر داد که معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر فرهنگ، وزیر صمت، معاونان وزارتخانه‌ها و بخش‌های مرتبط در آن حضور دارند.
وی با اشاره به رونمایی از سه محصول رونمایی‌شده در جشنواره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در این صنعت پرداخت و از عزم دولت برای حل مسائل صنعت چاپ و نوسازی ماشین‌آلات سخن گفت و افزود؛ بنا است مسائل در کارگروهی حل شود» و این امیدواری را داد که مسائل مالیات و مشکلات اقتصادی در حوزه نشر کتاب پیگیری شود و بخشی با بودجه ۱۴۰۳ حل خواهد شد.

۲۱ اثر برتر در بیست و سومین جشنواره صنعت چاپ سیمرغ زرین گرفتند
رضا نورائی؛ مسئول کمیته داوری جشنواره صنعت چاپ، بیانیه کمیته داوران را قرائت کرد و با اشاره به روند داوری و بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، از استقلال داوران و روش داوری سخن گفت.
در ادامه پس از معرفی پیش‌کسوتان و کارآفرینان برگزیده، نوبت به معرفی ۲۱ اثر برتر در سه گروه اصلی (بسته‌بندی، چاپ امنیتی و تکمیلی) رسید که مدیر و مجریان آن آثار لوح تقدیر و سیمرغ زرین را از دست وزیر ارشاد دریافت کردند.
در این مراسم علاوه بر وزیر ارشاد، احمدوند (معاون فرهنگی ارشاد)، ابراهیمی (مدیرکل دفتر امور چاپ) و نیز خضریان (رئیس اتحادیه چاپ همدان)، عابدین (رئیس اتحادیه صادرکنندگان) و احمدی (مدیرعامل مادرول) سخنانی ایراد کردند.
گفتنی است که رئیس و اعضای هیات‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اعلام قبلی در این مراسم شرکت نکردند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید