تشکيل هيئت ۳ نفره کارشناسان کاغذ براي ارائه مشاوره به وزارت صنعت

رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقوا از تشکيل يک هيئت سه نفره از کارشناسان کاغذ به وزارت صنعت به منظور ارائه شناخت صحيح از وضعيت بازار، نياز به واردات و… خبر داد.

سيدحسن ميرباقري، رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقوا، در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنيم از تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت با اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقوا خبر داد و گفت: در راستاي اين تعامل ما چند کارشناس معرفي کرده‌‌ايم که مسائل و مشکلات را انتقال داده و نياز بازار را سنجيده و اعلام کنند.

وي در پاسخ به اين پرسش که پيش از اين برخي از توليدکنندگان کاغذ از واردات بي‌رويه که پايه‌هاي توليد را از بين برده است، گلايه داشتند، آيا تمهيدي انديشيده‌ايد که ديگر شاهد واردات بي‌رويه کاغذ نباشيم گفت: کارشناساني که از اتحاديه معرفي شده‌اند، بازار را بررسي مي‌کنند، اگر نياز به واردات باشد به وزارت صنعت اعلام مي‌کنند و به اين شيوه ما هم واردات بي‌رويه نخواهيم داشت و هم مشکلي در تأمين کاغذ و مقواي مصرفي.

ميرباقري با اشاره به وضعيت بازار کاغذ گفت: خوشبختانه با نزديک شدن به آغاز سال تحصيلي و افزايش فعاليت چاپخانه‌ها شاهد حرکتي در بازار کاغذ شده‌ايم. البته نبايد از نظر دور داشت که تمامي صنايع دچار رکود هستند و بازار کاغذ نيز از آن مستثني نيست.

وي ادامه داد: البته رکود صددرصدي در بازار کاغذ وجود ندارد، چرا که در برخي ايام همچون نزديک شدن به سال تحصيلي يا سال نو مصرف کاغذ بيشتر شده و در نتيجه خريد و فروش خوبي انجام مي‌شود و در برخي ايام همچون محرم و صفر رکود بيشتر مي‌شود.

ميرباقري تصريح کرد: در وضعيت فعلي نکته مهم اين است که مصرف‌کنندگان کاغذ بيشتر راغب به استفاده از کاغذ توليد داخل شده‌اند، اما چون کيفيت توليد داخلي چندان بالا نيست. استفاده از کاغذ داخل همه گير نشده است. توليدکنندگان اگر کمک کنند و کيفيت را بالا ببرند، بخشي از مشکلات حل خواهد شد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید