تلاش داریم صنعت چاپ زیر مجموعه وزارت صمت قرار گیرد

0
840

تلاش داریم صنعت چاپ زیر مجموعه وزارت صمت قرار گیرد
روسای اتحادیه های چاپ کشور


روسای اتحادیه های چاپ کشور در دیدار با رئیس کمیسیون اصل نود خواستار انتقال صنعت چاپ به زیر مجموعه وزارت صمت شدند و تاکید کردند: وزارت ارشاد، برای حمایت از صنعت چاپ، ابزارهای لازم را در اختیار ندارد.
به گزارش روابط عمومی، روز گذشته (دوشنبه، ۲۹ آبان ماه) روسای اتحادیه های چاپ کشور در دیدار و نشستی با حجت الاسلام نصراله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به بیان مشکلات و مطالبات صنعت چاپ پرداخته و خواستار نگاه صنعتی مسئولان دولتی به چاپ شدند.
در این دیدار روسای اتحادیه ها با بیان اینکه در تلاش هستیم صنعت چاپ زیر مجموعه وزارت صمت قرار گیرد؛ تصریح کردند: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از چاپ ابزارهای لازم را در دست ندارد و منابع اندکی که در این وزارتخانه به بخش صنعت چاپ اختصاص می‌یابد؛ بیشتر در حوزه کتاب و نشریات هزینه می‌شود. در واقع اگر وزارت ارشاد اصرار بر ماندن صنعت چاپ در زیرمجموعه های آن وزارتخانه را دارد، باید زیرساخت های لازم جهت نگاه صنعتی به چاپ را فراهم کند.
حاضرین در این نشست با تاکید بر انتقال چاپ به زیر مجموعه وزارت صمت، افزودند: در صورت انتقال، مشکل تامین ارز برای نوسازی و بهسازی ماشین آلات ، قطعات‌یدکی و مواد اولیه چاپ تا حدود زیادی برطرف می شود و چاپ نیز همانند دیگر صنایع می تواند از امتیازات صنعتی وزارت صمت، بهره مند گردد.
همچنین در این نشست، موضوع معافیت چاپخانه ها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز مطرح شد که روسای اتحادیه ها به نحوه محاسبه مالیات صنف چاپخانه داران نیز اشاره کرده و گفتند: متاسفانه رقم مالیات بر ارزش افزوده بعضا بر اساس مالیات عملکرد محاسبه می گردد که این محاسبه کارشناسی شده نیست و موجب تعطیلی تعدادی از چاپخانه های فعال در سطح کشور شده است.
به گفته حاضرین در این نشست، مشکلات مربوط به قراداد پیمان در سازمان تامین اجتماعی، مشاغل سخت و زیان آور، ضرورت اصلاح اینتا کد، در نظر گرفتن ضایعات به عنوان هزینه و… از دیگر موضوعاتی بود که در دیدار با رئیس کمیسیون اصل نود مجلس مطرح و مورد بحث قرار گرفت و مقرر گردید تمام خواسته های صنعت چاپ طی نامه ای به کمیسیون اصل نود و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارسال گردد.
گفتنی ست؛ پس از پایان این نشست، روسای اتحادیه‌های چاپ کشور در محل اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، در جلسه‌ای نسبت به موضوعات مبتلابه صنعت چاپ بحث و تبادل‌نظر کرده و این هم‌اندیشی تا ساعات پایانی ادامه داشت و پس از آن در ضیافت شامی که به افتخار میهمانان از طرف اتحادیه چاپخانه‌داران تهران ترتیب داده شده بود ، شرکت نمودند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید