حیدر قلی ابراهیمی مدیر مسئول ایرانچاپ بجنورد:

0
1975

انتقاد بنده به حضور نداشتن شرکت‌های خارجی در نمایشگاه است

حیدر قلی ابراهیمی مدیر مسئول ایرانچاپ بجنورد در ابتدا برداشت خود را از حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه صنعت چاپ و بسته‌‌بندی بیان می کند:
بیست و هشتمین نمایشگاه چاپ و بسته‌‌بندی نسبت به سال گذشته پر زرق و برق، تعداد سالن‌‌ها و غرفه‌‌ها بیشتر شده بود و برند‌‌های جدید چهره نمایشگاه را مقبول‌‌تر ساخته بود. بنده به عنوان مهمان ویژه از بدو افتتاح، حضور داشتم و در معیت آقای یاسر احمدوند معاونت فرهنگی، مدیر کل چاپ و نشر و مسئولان صنفی صنعت چاپ و میهمانان ویژه، از سالن‌‌ها و غرفه‌‌های نمایشگاه بازدید کردیم. در کل جالب توجه بود و در اکثر غرفه‌‌ها مدیران، با بیان مشکلات عدیده صنعت چاپ، گلایه‌‌هایی از بی‌‌توجهی مسئولان و متولیان کشوری مطرح کردند
موسس ایرانچاپ بجنورد کیفیت نمایشگاه نسبت به دوره‌‌های پیش را این گونه توضیح می‌‌دهد: “روی هم رفته نمایشگاه از کیفیتی نسبی برخوردار بود و وجود برند‌‌های جدید شرکت‌‌های ایرانی قابل توجه بود مانند تولید کنندگان مقوا، فیلم لمینت سرد و گرم با ظرفیت تولید بیش از ۶۰ درصد مصرف کشور، تولید کاغذ‌‌های کاربن لس، تولید ملزومات چاپ و مواد مصرفی و در بخش بسته‌‌بندی نیزجهش خوبی در ساخت دستگاه‌‌‌‌های جدید در جهت خودکفایی نیاز‌‌های کشور به چشم می‌‌خورد.”
وی در رابطه با محصولات جدید در نمایشگاه اظهار داشت: در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته دستگاه‌‌های جدیدی به چشم می‌‌خورد که توسط متخصصین ایرانی ساخته شده بود از جمله دستگاه تولید کارت‌‌های مغناطیسی، دستگاه بدون فیلم و مستر و سیلندر و دیگر دستگاه‌‌های جدید مورد نیاز کشور.
ابراهیمی مذاکرات صورت گرفته در نمایشگاه را چنین تشریح کرد: مذاکراتی با مدیران بعضی از غرفه‌‌ها از جمله تامین کنندگان مقوا، کاغذ، ملزومات چاپ در جهت اخذ نمایندگی فروش محصولات آنان انجام گرفت. مقرر شد بعد از اتمام نمایشگاه، قرارداد لازم منعقد گردد و در زمان نمایشگاه نیاز‌‌های چاپخانه خودمان نیز طی قراردادهایی خریداری گردید.
ابراهیمی در پاسخ به این که آیا نمایشگاه توانست نیازهای شما را از نظر صنفی برآورده سازد، گفت: نه صد در صد ولی با وجود وضعیت بد اقتصادی و وجود ویروس کرونا ،جای تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان دارد که به برپایی نمایشگاه چاپ و بسته‌‌بندی اقدام کردند.
وی در بخش پایانی صحبت‌‌های خود، پیشنهاد و انتقادی را مطرح کرد و نکاتی را درباره نمایشگاه یادآور شد: انتقاد بنده به حضور نداشتن شرکت‌‌های خارجی در نمایشگاه است در حالی که جهت اطلاع در همین وضعیت کرونایی در نمایشگاه مربوط به صنعت چاپ و بسته بندی در کشور همسایه‌‌مان ترکیه همزمان با تهران، تعداد قابل ملاحظه‌‌ای از شرکت‌‌های بزرگ و تولید کنندگان مرتبط با چاپ و بسته‌‌بندی حضور داشته‌‌اند. امیدوارم مسئولان ذی‌‌ربط در جذب تولید کنندگان و سازندگان برند‌‌های روز دنیا در چاپ و نشر و صنایع وابسته جهت ایجاد رونق اقتصادی، نوسازی ناوگان صنعت چاپ و بسته‌‌بندی و رفع نیاز‌‌های کشور با تعامل و انعطاف و مذاکره، ان‌‌شاءالله این نقیصه را از بین ببرند. در نمایشگاه امسال اتفاق مبارکی توسط مسئولان صنعت چاپ ایجاد شد و آن تعیین روز دهم مهرماه به نام بزرگداشت چهره‌‌های ماندگار صنعت چاپ کشور بود که قرار است در تقویم رسمی کشور اعلام گردد و همه ساله این روز گرامی داشته شود. به همین مناسبت اولین جلسه گرامیداشت این روز بزرگ در محل ستاد برگزاری نمایشگاه با حضور مسئولین و چهره‌‌های منتخب و ماندگار صنعت چاپ برگزار گردید. در این جلسه از بزرگان صنعت چاپ کشور تجلیل شد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید