خيابان اصلي

خیابان

خريد نرم‌افزار جديد هيجان‌انگيز و پر از توانايي‌هاي ناشناخته است‏، فروشندگان سرمايه زيادي را براي لذت‌بخش کردن فرآيند فروش صرف مي کنند. اين واکنش در زماني که فن‌آوري موجود سخت يا دچار سرخوردگي است، تاثيرگذار است. متوقف کردن و فکر خريد يک برنامه متفاوت که همه چالش‌هاي ما را حل کند مي‌تواند حس بهتري ايجاد کند.
زماني که بي‌تاثير بودن يک نرم‌افزار چاپ مطرح مي‌شود، که اجتناب‌ناپذير است، اغلب اولين راه‌حل پيشنهادي، خريد يک راه‌حل ديگر است.
اگر من يک ماشين حساب صنعتي جادويي داشتم، دلم مي‌خواستم مقدار پول هدررفته براي خريد نرم‌افزار چاپ جديد را محاسبه مي‌کردم درحالي‌که راه‌حل چاپگر معمولا مي‌تواند بازده مطلوب سرمايه‌گذاري را توليد کند. اين محاسبه کار سخت ولي بسيار آموزنده است.
کارکردن با نرم‌افزار فعلي خسته‌کننده است. وقتي شما در يک بخش خسته‌کننده درحال کار هستيد کسي براي شما شام نمي‌آورد و نوشيدني نمي‌خرد. هيچ‌کس شما را براي مناسبتي دعوت نمي‌کتد. کسي تلفن‌هاي شما را پاسخ نمي‌دهد – همه اينها در فرآيند فروش اتفاق مي‌افتد. وقتي شما تکنولوژي جديد مي‌خريد توجه زيادي را به دست مي‌آوريد.
وقتي هر روز با فن‌آوري که داري کار مي‌کنيد توجه زيادي نمي‌گيريد. براي درک اين موضوع تنها کاري که بايد انجام دهيد مقايسه تماس‌هاي تلفني با واحد پشتيباني فروش است. اجراي کار خسته‌کننده به شما عشق زيادي نمي‌دهد اما مي‌توانيد انتخابي داشته باشيد که ممکن است شما را متقاعد کند مسير خود را تغيير دهيد – منافع! هيچ چيز خسته‌کننده‌اي در منافع وجود ندارد. آنها در کسب‌وکار زندگي شخصي شما ازادي بيشتر مي‌دهند، کمک مي‌کنند کسب‌وکار خود را توسعه دهيد. و همه چيزهايي که مي‌خريد را ذخيره مي‌کنند!
نقل قولي که به‌تازگي شنيده‌ام «ما مي‌خواهيم مطمئن شويم که بر بهترين سکوي Web-to-print (انجام کسب‌وکار چاپ با استفاده از وب‌سايت) قرار داريم‏، ما بايد براي اطلاع از اين موضوع مطالعه کنيم.
پرسيدم: براي شما بهترين Web-to-print چگونه تعريف مي‌شود؟ «بهترين» بايد براساس نيازهاي شما تعريف شود نه براساس برخي رتبه‌بندي‌هاي صنايع عمومي، راه‌حلي ممکن است عالي باشد و کارهاي زيادي انجام دهد که هيچ ارتباطي با کسب‌وکار شما نداشته باشد. چه چيزي بهترين احتمال براي مديريت سيستم‌هاي اطلاعاتي (MIS) چاپ، جريان توليد يا راه‌‍حل Web-to-print براي شماست؟ اين بايد توسط شما مشخص شود، فروشنده يا صنعت نمي‌تواند آن را تعيين کند چون بايد براساس اولويت‌هاي کسب‌وکار شما مشخص شود.
اين موضوع حياتي است وقتي به‌علت اينکه هيچ چيزي دقيقا آن چيزي نيست که شما انتظار داريد نااميد شده‌ايد آسان‌ترين راه‌حل پيشنهادي تغيير خط‌مشي است. مردم چه مي‌کنند؟ آنها در گوگل جست‌وجو مي‌کنند و اينترنت به آنها مي‌گويد که گروهي از برنامه‌هاي بهتر وجود دارد، مي‌دانيد. چرا آنها فکر مي‌کنند برنامه‌هاي بهتري هستند. چرا فکر مي‌کنند هرکاري مي‌توانند انجام دهند؟ چون آنها به دنبال افرادي مثل شما هستند. قلاب خود را بههمراه ويژگي‌هايي که به نظر مي‌رسد پاسخ همه نيازهاي شما باشد انداخته‌اند. آن چه شما به راحتي فراموش مي‌کنيد اين است که راه‌حلي که درحال‌حاضر استفاده مي‌کنيد زبان شما را بسته است،‌ نااميدي شما از آنچه تجربه کرده‌ايد انتخاب امروز شما را تحت‌الشعاع قرار داده است. همه آنچه فکر مي‌کنيد درباره اين موضوع است که راه‌حلي وجود ندارد. دلتان مي‌خواهد به سرزمين روياها (فرآيند فروش) جايي که هر سوالي پاسخ بلي يا خير دارد برگرديد جايي که همه چيز هماهنگ با هم و کاملا خودکار هستند.
چه چيز اشتباه است. تجارب شما سرزمين رويا نيست، کسب‌وکار شما انجام کاري است که هر روز با استفاده حداکثري از فناوري افرادي که براي شما کار مي‌کنند را موثرتر سازند. استفاده از فن‌آوري در کار براي شما قسمتي از شغلتان است ولي براي بيشتر مردم خسته‌کننده است. وقتي چاپکارها از من به‌طورکلي در مورد فن‌آوري مشاوره مي‌خواهند همه راه‌حل‌هايي که آنها در کسب‌وکار خود استفاده مي‌کنند، سه باور اصلي من اينها هستند:
۱- تکنولوژي‌هاي کمتر، عملکرد بهتر؛ بيشتر به معني پيچيدگي بيشتر است، عاقلانه انتخاب کنيد، در صورتي سيستم‌هاي خود را اضافه کنيد که سيستم‌هاي فعلي از عهده حل مشکلات برنيايند و هيچ وقت بيشتر از نياز اضافه نکنيد. من از چاپکارهايي که سيستم‌هاي چندگانه مشابه را پشتيباني مي‌کنند، متنفرم. اين مثل هدردن منابع ارزشمند IT شماست.
۲- سيستم قابل اعتماد بايگاني؛ شما بايد مشخص کنيد چه سيستمي در دسته تکنولوژي سيستم اصلي کسب‌وکار شماست. اين مربوط به چاپ برنامه‌ريزي منابع انساني/ اطلاعات مديريت سيستمي شما خواهد بود. به اين معني که به‌جز در موارد فوق‌العاده، همه سيستم‌هاي ديگر اطلاعات مديريت سيستمي چاپ شما را تاييد مي‌کنند. هرگز سعي نکنيد اطلاعات تکراري در سيستم‌هاي چندگانه داشته باشيد – آنها را در سيستم بايگاني ذخيره کنيد و آن را براي بقيه بفرستيد
(به طور مثال Web-to-point) اطلاعات براي کسب‌وکار شما مهم هستند. به محض اينکه شما شروع کنيد به مديريت آن در سيستم‌هاي چندگانه که فاکتور اعتماد به دليل خطاي انساني کاهش مي‌يابد. بايد به اطلاعات اعتماد کنيد.
۳- يکپارچگي بايد مسائل خاص کسب‌وکار را حل کند. هنگامي که شما بخش‌ها را يکپارچه مي‌کنيد بايد چالش‌هاي کسب‌وکار خاصي را که سعي مي‌کنيد با هر قسمت از اذعام حل کنيد، شرح دهيد. حتي يک دلار براي يکپارچگي خرج نکنيد. مگر اينکه چالش‌هايي که قصد حل شدن آنها را داريد تعريف شده باشند. براي مثال ما قصد داريم سيستم web-to-print را با چاپ MIS يکي کنيم. طوري که سفارشات مشتري که در web-to-print قرار مي‌گيرد به طور اتوماتيک براي توليد به چاپ MIS منتقل مي‌شود. چالشي که شما درحال حل آن هستيد، استفاده مجدد کليد براي سفارش است. برگرداندن وضعيت کار از MIS به web-to-print چالش تامين مشتري را به صورت خودکار حل مي‌کند.
۴- بـا دانــسـت چـگـونـگي اسـتـفـاده از راه‌حـل‌هـايـي کــه مـي‌خـريــد در خـيـابـان اصــلي بـمـانـيد. هـمـکـار مـن
Chris Reisz-Hanson فکر اصطلاح خيابان اصلي را در من ايجاد کرد. راه‌حل‌هاي نرم‌افزاري چاپ که شما خريداري مي‌کنيد براي حل يکسري چالش‌هايي در بخش بازار مشخص ساخته شده‌اند. آيا شما چنين چالش‌هايي داريد و آيا به چنين بخشي از بازار تعلق داريد؟ اگر اينطور است شما در خيابان اصلي قرار داريد. شما وقتي دچار مشکلات زياد مي‌شويد که راه‌حلي خريديد که راه‌حل مشکلات يا کسب‌وکار اصلي شما نيست. من چنين مواردي را بسيار ديده‌ام. يک چاپکار که ۱۰۰ درصد (B2C) بنگاه به مصرف‌کننده است. يک طرح web-to-print که مختص بنگاه به بنگاه است مي‌خرد (شکست کامل) يا وقتي که چاپکاري که چاپکار تجاري ورق‌هاي نازک است يک چاپ MIS که هدف اوليه آن چاپ ليبل و بسته‌بندي (فلکسو) است مي‌خرد (شکست کامل). فراموش نکنيد آن چيزي را بخريد که به کار چالش‌هاي کسب‌وکار شما مي‌آيد و هدف بخشي از بازار که شما به آن تعلق داريد باشد. از خيابان اصلي خارجي نشويد.
خريد نرم‌افزار جديد هيجان‌انگيز است و واقع‌بينانه گاهي شما با راه‌حلي که داريد جريان را به پيش‌ مي‌بريد. به اين معني که کسب‌وکار از طريق آن رشد مي‌کند.
اين مقاله در مورد جايگزيني راه‌حل‌هاي پيري/ميراث نيست اين مقاله در مورد رسيدن به اين نتيجه‌گيري است که يک سيستم جديد مانند سيستم‌ فعلي چالش نخواهد داشت. همه نرم‌افزارهاي چاپ چالش‌هاي خود را دارند که بيشتر آنها طي فرآيند فروش شناخته و يا آشکار نمي‌شوند وقتي از يک راه‌حل را به خاطر راه‌حل ديگر رها مي‌کنيد. چالش‌ها را تغيير مي‌دهيد. تغيير تکنولوژي گران است نه فقط به دليل خريد اضافي بلکه به از دست دادن دانش سازماني که در راه‌حل موجود ايجاد کرده‌ايد.
قبل از هر حرکتي ارزيابي واقعي از تلاش‌هاي خود با تکنولوژي فعلي داشته باشيد. آيا با شخص ماهر در تکنولوژي در شرکت‌تان تماس گرفته‌ايد؟ بيشتر راه‌حل‌هاي نرم‌افزارهاي چاپ شکست مي‌خورند چون هيچ‌کس در چاپکارها راه‌حل را به‌قدر کافي ياد نگرفته که از آن در چاپ استفاده کند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید