دروپا ۲۰۲۰ – سالن صفر

حدود سه ماه مانده به نمایشگاه دروپا ۲۰۲۰ و الان نزدیک به سه ماه است که جهان از منشاء چین ـ درگیر بلایی فراگیر به نام کرونا، شده که به زعم متخصصان علوم پزشکی، گسترش آن بسیار زیاد و سریع اتفاق می‌افتد.
از طرف دیگر با نگاهی به اخبار منتشر شده از چین و ژاپن، از افراد مبتلا که مداوا شده‌اند، دوباره به این ویروس گرفتار شده‌اند که معنای آن فعلا این است که نباید بهبودی‌ها را قطعی دانست.
اگر چه آمار کشورهای مبتلا تا به امروز حدود ۵۰ کشور عنوان شده، سازمان بهداشت جهانی هم با جدیت تمام اعلام کرده که هیچ کشوری از این ویروس مصون نبوده و همه باید آمادگی کافی برای مواجهه با کرونا را داشته باشند.
کمبود و شاید قحطی و گرانی لوازم پیشگیری اولیه مثل ماسک و مواد ضدعفونی و غیره مختص همه کشورها است. آنچه که بواسطه اخبار یا اطلاع‌رسانی معتبر افراد مقیم کشورهای دیگر دریافت می‌شود، از عدم دسترسی کافی و راحت به اینگونه لوازم در این روزها حکایت دارد.
کشورهای اروپایی هم با هدف جلوگیری از گسترش کرونا در چند روز گذشته بسیاری از مناسبت‌های تجمعی مثل مسابقات ورزش و غیره را لغو کرده‌اند.
نکته آخر این‌که موج انتشار این ویرووس از چین تا خاورمیانه سه ماه طول کشید و بعید نیست که در سه ماه آینده یعنی نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه دروپا ۲۰۲۰ و علیرغم همه مراقبت‌های لازم در کشورهای اروپایی این بیماری هنوز برقرار باشد و حتی افراد بهبود یافته مجددا مبتلا شوند. یکی از ویژگی‌های نمایشگاه دروپا بین‌المللی بودن آن است، یعنی از کشورهای صنعتی، بویژه چین و کشورهای آسیای میانه، شرکت کنندگان و عرضه‌کنندگان ماشین‌آلات و خدمات در این رویداد حضور معادل دارند. همانطور که تقریبا از همه کشورها، از جمله ایران و چین، نیز بازدید کننده دارد.
مجموعه این شرایط موجب خواهد شد که در صورت ایمن نبودن شرایط این نمایشگاه از نظر بهداشتی، لغو یا تعویق آن در دستور کار قرار گیرد و یا استقبال همیشگی از آن به عمل نیاید.
آن‌چه که مهم است، تدابیر فردی و یا ملی است که باید در کشور خودمان به آن توجه شود و افراد و مسؤلان مربوطه به این اینگونه مناسبت‌ها و حضور در آن‌ها، کاملاً به منافع کشور در حوزه سلامت توجه داشته باشند.
انشالله شرایط کشور ما و دیگر کشورهای جهان در وضعیت سالم قرار گیرد تا قرار ما در سالن صفر نمایشگاه دروپا نباشد.
بیایید همه برای سلامتی هموطنان خود و شهروندان تمام کشورها سلامتی آرزو کنیم.
این یادداشت در اوایل شیوع کرونا در جهان و ایران نوشته شده و اکنون که این مجله به چاپ می‌رسد، تعداد کشورهای درگیر و شمار مبتلایان در ایران و جهان بسیار فراتر از داده‌های آن روز است.
آثار اقتصادی کرونا نیز بیشتر نمایان شده و نمایشگاه دروپا به تعویق افتاده است.
با این حال بهتر دیدیم تغییری در اعداد و ارقام آن ندهیم.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید