دلربایی تیوب‌های کاغذی در صنایع آرایشی رقیب پلاستیکی را پس می زند

0
2248

گروه پژوهش

شرکت استوراانزو به‌تازگی نوعی مقوای ویژه برای ساخت تیوب‌های مواد آرایشی ارایه کرده است. به ادعای سازنده، این مقوای جدید یک راه‌حل دوستدار محیط زیست است که می‌تواند جایگزین مواد پلاستیکی برای ساخت تیوب‌های محصولات آرایشی شود.
پس از یک سال تحقیق و توسعه، این مقوای ویژه توسط شرکت AISA که از سازندگان تیوب است از لحاظ چاپ‌پذیری و فرایند پرکردن تیوب، مورد آزمایش و تست‌های فراوان قرار گرفت. در حال حاضر تنها تیوب با قطر ۳۵ میلی‌متر با استفاده از این مقوا تولید می‌شود، ولی ماشین‌آلات شرکت AISA قادرند تیوب از قطر ۳۵ تا ۵/۶۳ میلی‌متر را -که می‌تواند کل بازار مواد آرایشی را در بربگیرد – تولید کند.
این مقوای ویژه که به‌تازگی ارائه شده، ضدچربی است و یک لایه کوتینگ که آن را نفوذناپذیر می‌کند(barrier coated) نیز روی آن را پوشانده است.
با استفاده از این مقوا در مجموع بیش از هفتاد درصد از پلاستیک مورد استفاده در بدنه تیوب کاهش پیدا کرده و استوراانزو در حال حاضر به دنبال ساخت یک ماده زیست‌ترکیبی جدید است که بتواند جایگزینی در پلاستیکی و شانه‌های تیوب شود که از مواد غیربازیافتی ساخته می‌شوند.
هنا آلویم معاون بخش طراحی خلاق مواد آرایشی در شرکت استوراانزو می‌گوید ساخت مواد جایگزین برای بسته‌بندی اولیه(Primary Packaging ) چندی است که مورد توجه شرکت استوراانزو قرار گرفته است. او می‌گوید: «شرکت ما همواره به دنبال توسعه راه‌حل های زیست‌پایه است تا از میزان مواد پلاستیکی مورد استفاده در بسته‌بندی مشتریانمان بکاهد. همانگونه که ما اطلاع داریم در بازار مواد آرایشی و بسته‌بندی لاکچری به‌ویژه در بخش بسته‌بندی ثانویه، استفاده از مواد جایگزین پلاستیک جا افتاده است. به همین خاطر به این نتیجه رسیدیم بهتر است کار خود را ابتدا با بسته‌بندی اولیه شروع کنیم. ما فکر می‌کنیم راه‌حل ما بسیار هیجان‌انگیز است.
او می‌گوید: « موفقیت‌های فراوانی در بخش بسته‌بندی اولیه وجود دارد. بسته‌بندی اولیه اکنون تا حد زیادی تحت سلطه پلاستیک است. در حقیفت کلیه تیوب‌ها اکنون پلاستیکی هستند به همین خاطر ما فکر کردیم موقعیت خوبی در این عرصه وجود دارد. »

آلویم می‌گوید اکنون زمانی ایده‌آل برای ارائه یک راه‌حل کاغذی به جای پلاستیکی برای ساخت تیوب است.
در حالی‌که استوراانزو بیش از یک سال تست‌های گوناگون روی چاپ‌پذیری و عبور مقوای جدید از درون دستگاه‌های ویژه تولید تیوب با همکاری AISA انجام داده است.
با این حال استوراانزو توصیه می‌کند شرکت‌های تولیدکننده مواد آرایشی خود باید تست‌های ویژه انجام دهند و کلیه جنبه‌های محصول جدید از لحاظ شکل ظاهری روی قفسه‌ فروشگاه‌ها و قابلیت حفظ مواد مختلف با فرمولاسیون‌های مختلف را محک بزنند.
او می‌گوید: استوراانزو مایل است با برند‌های گوناگونی که در عرصه مواد آرایشی و بهداشتی و همچنین سازندگانی که برای این برندها تیوب می‌سازند، کار کند.
در عین حال شرکت لورآل(L oreal) از بزرگترین سازندگان مواد آرایشی بهداشتی با همکاری شرکت Albea در حال توسعه و ساخت تیوب‌های کاغذی برای محصولات خود است. این دو شرکت با همکاری یکدیگر یک نوع کاغذ زیست‌پایه ساخته‌اند که می‌تواند جایگزین مواد پلاستیکی شود.
فیلیپ تووین معاون بخش بسته‌بندی شرکت لورآل می‌گوید محصول جدید این شرکت یک گام به جلو برای کاهش ردپای کربن این شرکت و حفاظت از محیط زیست به شمار می‌آید.
این شرکت متعهد شده تا سال ۲۰۲۵ میزان انتشار گازهای مضر ناشی از ساخت تولیدات مختلف خود را به صفر برساند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید