دیدگاه شرکت‌کنندگان در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران

محصولات بی‌کیفیت وارد نشوند

مجید اتحادیان مدیرعامل شرکت آداکارنو

مجید اتحادیان مدیرعامل شرکت آداکارنو با اشاره به حضور خود در نمایشگاه گفت: با وجود مشکلات هرساله نمایشگاه که گریبان‌گیر ما می‌شود، ما برای نشان دادن فعالیت و موجودیت خود هرساله در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنیم.
اتحادیان در ادامه به حضور بازدید کننده ها اشاره کرد و گفت: بازدیدکننده های ما مشتریان و دوستان و آشنایان قبلی که سالها با ما کار می‌کردند. ما در این دوره بازدیدکننده خارجی کمی داشتیم. در این دوره از کشورهای حوزه خلیج فارس و عراق و افغانستان دعوت کرده بودیم که به نمایشگاه بیایند ولی امسال مشکلات سیاسی سبب به وحود آمدن محدودیت هایی شد که این کشورها در نمایشگاه حضور نداشته باشند.
در زمینه صادرات که ما بر روی ان کار کرده‌ایم، هدف عمده، کشور عراق است چون این کشور از نظر تکنولوژی خیلی رو به جلو نیست این امکان برای ما وجود دارد که بازار تکنولوژی را در آنجا بدست آوریم رقیب اصلی ما در این مورد چین است.
اتحادیان در ادامه درباره واردات ماشین آلات بی‌کیفیت از چین گفت: از لحاظ کیفیتی نمی‌توان گفت همه محصولات چینی بی‌کیفیت‌اند. متاسفانه تجار ایرانی از چین ماشین با قیمت پایین وارد می‌کنند که مشکل بزرگی است و من آن را در وزارت صنایع مطرح کردم که ماشین چاپ بی کیفیت وارد نشود . اگر ماشین چاپ با کیفیت وارد کنند رقابت ایجاد می‌شود. از طرف دیگر من ماشین چاپی در ایران تولید می‌کنم که بابت خرید تمام قطعات و موتور آن هزینه و تعرفه گمرکی پرداخت می‌کنم. وقتی دستگاهی از چین وارد می‌شود معافیت مالیاتی یا تعرفه پایین در نهایت سبب رقابت با ما می‌شود.
اتحادیان در ادامه افزود: از وزارت صنایع درخواست کردم جلوی دستگاه ها و ماشین‌آلات بی‌کیفیت و دست دومی را که وارد می‌شود بگیرند. همچنین کارشناسی و نظارتی بر روی آنها صورت گیرد. در این زمینه خریداران این ماشین‌آلات اطلاعات کافی ندارند. بعضی از ماشین آلاتی که وارد می‌شود گارانتی ندارند و پاسخگویی هم در این زمینه وجود ندارد. در حالی که من در ایران ماشینی تولید می‌کنم که گارانتی و پشتیبانی دارد. وزارت صمت حداقل کاری که می‌تواند انجام دهد جلوی از واردات این ماشین ها را بگیرد.
اتحادیان با اشاره با عواملی همچون افزایش قیمت دلار و سخت شدن واردات گفت: فرصتی پیش آمده که تولیدکننده های داخلی باید از آن استفاده کنند و خود را نشان دهند. وقتی مصرف کننده به ماشین آلات نیاز دارد و شرایط به گونه‌ای است که باید از تولیدکننده داخلی خریداری کند، تولید کننده داخلی اگر محصول باکیفیت ارائه دهد و از کمبود در بازار سواستفاده نکند زمانی که بازار باز شود هم می‌تواند خود را بشناساند و مصرف کننده فرصت تصمیم گیری دارد تا از تولیدکننده ایرانی، اروپایی یا چینی بخرد.
وی در ادامه افزود: یکی از اهداف ما ارائه کیفیت خوب است که در صورت نبود، نمی‌توانیم در بازار پیروز شویم. مشتریان ما انتظاراتی دارند که در مرتبه اول باید قابل اجرا باشد. مشتریان می‌دانند با توجه به شرایط و محدودیت هایی که وجود دارد سعی می‌کنیم از بهترین برندهای موجود در ایران استفاده کنیم. من دوست دارم با بهترین برندهای دنیا کار کنم اما این محدودیت‌ها ما را به داخل می‌کشاند و با آن کنار می‌آییم تا لحظه‌ای که تحریم‌ها برطرف شود.
اتحادیان در انتها با اشاره به جلوگیری از واردات محصولات به کشور گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده ما در تامین قطعات مشکل پیدا کرده‌ایم. مثلا نوسان قیمت دلار. قیمت خیلی از ماشین الات بسته به قیمت دلار است که ما اگر بتوانیم خیلی از مواد اولیه را تامین کنیم باید به قیمت روز دلار انها را پرداخت کنیم. هر خریدی که انجام می‌دهیم قیمت روز بعد خیلی راحت بالا می‌رود و پایین آمدن آن آسان نیست.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید