دیدگاه شرکت‌کنندگان در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران

بازدید کننده خارجی داشتیم اما معامله‌‌ای نه

آرمن گاوافیان مدیر عامل شرکت دوستان شیمی آسیاب

آرمن گاوافیان مدیر عامل شرکت دوستان شیمی آسیاب با اشاره به خلوتی نمایشگاه می‌گوید: امسال در مقایسه با سالهای پیش بازدید کنندگان تخصصی و کسانی که وابسته به صنعت چاپ بودند بیشتر به چشم می‌خوردند تا عموم مردم.
وی همچنین افزود: پارسال در نمایشگاه حضور پیدا نکردیم چرا که شرایط اقتصادی جوری بود که با شرکت کردن ما قرار نبود تغییری ایجاد شود و به نظرم نمایشگاه صرفا برای نمایش دادن است. گاوافیان مشتری مداری را یکی از اصل‌های مهم درکسب اعتبار دانست.
گاوافیان در این نمایشگاه دو محصول جدید داروی آب (تنظیم ph) را معرفی کرد و از کاهش ۵ تا ۲۲ درصدی قیمت محصولاتشان خبر داد و خاطر نشان کرد که این ارزانی‌ها دو دلیل دارد: یکی حمایت از چاپخانه داران و دیگری تأمین مواد اولیه با قیمت کم و با کیفیت از اروپا است.
وی در ادامه می‌گوید: واردات کارخانه ما از محصولات درجه یک اروپا تهیه می‌شود که البته موانعی که به واسطه تحریم‌ها وجود داشت را نمی‌توان نادیده گرفت، اما از طرفی ما هم راه دور زدن تحریم‌ها بلد بودیم.
مدیر عامل شرکت دوستان شیمی آسیاب در انتقاد از نحوه برگزاری نمایشگاه گفت: متاسفانه اطلاع رسانی خوبی برای نمایشگاه صورت نگرفت و در دقیقه ۹۰ یک‌سری مخارج که مربوط به شرکت در نمایشگاه بود بالارفت. وی همچنین در ادامه افزود تا زمانی که بازار خراب باشد، برگزاری نمایشگاه فایده ای ندارد.
وی در رابطه با بازار صادراتی محصولات خود گفت: تعدادی بازدیدکننده از کشور‌های عراق، افغانستان و ارمنستان داشتیم. اما معامله ای در این بین صورت نگرفت، چرا که روش کار ما به شکلی است که نمی‌توانیم فروش فوری داشته باشیم، اما در حال حاضر در تلاشیم که بازارخود را به سوی صادرات سوق دهیم و تا الان موفق عمل کرده‌ایم و با کشورهایی مانند: عراق و افغانستان معاملات غیر مستقیم داشته‌ایم. همچنین محموله‌هایی را به کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان و کشور‌های CIS صادرات کرده‌ایم.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید