سند استراتژی شرکت نگارحک ؛ همگام با پیشتازان عرصه چاپ

SONY DSC

فناوری‌های پیشرفته کلیشه‌سازی و سیلندرسازی در خدمت چاپخانه‌های کشور

مرکز تخصصی پیش از چاپی که خدمات کلیشه سازی و سیلندرسازی را یکجا و با استفاده از آخرین نرم‌افزارها و پیشرفته‌ترین تجهیزات در این رشته‌ها، زیر یک سقف ارائه دهد، در منطقه بی‌‌نظیر است.
نگار‌حک با نزدیک‌ به سه دهه تلاش برای پویایی و نوآوری و کسب تجربه در فناوری‌های جدید پیش از چاپ، دانش فنی ارزنده‌ای در این زمینه فراهم آورده و با تربیت کادر فنی و تخصصی و تجهیز امکانات پیشرفته، اکنون به جایگاهی بی‌رقیب در صنعت پیش از چاپ کشور دست یافته‌ است.
انگیزه‌های اصلی پویایی و پیشرفت، علاقه وافر به کار و عشق به وطن است که در این مجموعه کاملاً مشهود است. نگارحک که در زمینه لیتوگرافی از پیشگامان و از جمله موفق‌ترین کارگاه‌ها بود، با مطالعه دقیق نیازها و کمبودهای صنعت چاپ کشور و بررسی روندهای فناوری در بازدید از نمایشگاه‌های معتبر، برای خریداری و نصب پیشرفته‌ترین دستگاه‌‌ها اقدام کرد، اما این سرمایه‌گذاری سنگین به تنهایی چاره‌ساز نبود.
ضرورت کسب دانش فنی برای استفاده از همه قابلیت‌های تجهیزات پیشرفته، این مرکز بزرگ پیش از چاپ را به آموزش پیگیر و تخصصی تیم فنی و خدماتی خود هدایت کرد. حالا سرمایه این مرکز نه تنها دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای به روز و پیشرفته، بلکه تیمی کاربلد و کار‌آمد است که توان اجرایی و کیفیت خروجی‌های این مرکز را در حد استانداردهای معتبر جهانی تضمین می‌کند، توانمندی نگارحک و دیدگاه مدیران آن، به تبریز و تهران محدود نبوده، بلکه به فراتر از مرزهای کشور می‌اندیشند.
نگارحک خدمات تخصصی خود را در زمینه کلیشه‌سازی و سیلندرسازی به کلیه چاپخانه‌های این سرزمین و نیز کشورهای همسایه ارائه می‌دهد.

همچنانکه برای خلق یک اثر هنری، عناصری خاص مورد نیاز هست، ایجاد یک اثر چاپی نیز مستلزم تدارک لوازمی است اما بی‌تردید یکی از مهمترین عناصر اصلی چاپ (و شاید اصلی‌ترین آنها) فرم چاپی یا نسخه دوم چاپ است که اهمیت آن (در اغلب شیوه‌های اصلی چاپ) کمتر از سایر نهاده‌ها نمی‌باشد.
زینک، شابلون، کلیشه، سیلندر حکاکی شده، عناوین فرم چاپی در چاپ افست، سیلک اسکرین، فلکسوگرافی و هلیوگراور (روتوگراور) هستند که پایه و اساس چاپ را تشکیل می‌دهند.
از نگاه دیگر، همان‌طور که ایجاد طرح گرافیکی نیازمند آتلیه طراحی با امکانات و ابزارهای ویژه‌ای است و همان‌طور که انجام عملیات اصلی چاپ، مستلزم کارگاه چاپ مجهز به دستگاه چاپ و سایر ماشین‌آلات جانبی است، ساختن فرم چاپی هم نیازمند کارگاهی است با تجهیزاتی خاص که از آنها با عناوینی چون لیتوگرافی، مرکز پیش از چاپ، کلیشه سازی، سیلندرسازی و غیره یاد می‌شود.

با اندک تاملی در سیر تحولات چاپ بخصوص از تاریخی که واژه چاپ با واژه صنعت همراه شده (یعنی از قرن پانزدهم میلادی و اختراع ماشین چاپ توسط گوتنبرگ تاکنون) در می‌یابیم که پیشرفت حوزه اصلی چاپ با رشد در سایر بخش‌های آن، از جمله حوزه پیش از چاپ ممکن شده و دستاوردهای جدید در چاپ وابسته به تغییرات به‌وجود آمده در این بخش‌هاست. انجام عملیات چاپ با سرعت بالای چند صد دور در دقیقه با میلیونها نسخه چاپی یکسان، کیفیت چاپی زیباتر از نمونه اصلی و استفاده از ترام‌هایی با ریزی بالای LPI 200، بکاربردن طیف وسیعی از رنگ‌ها و استفاده از رنگ‌های خاص و هزاران دستاورد دیگر، گرچه در سایه به‌کارگیری ماشین‌های چاپ بسیار پیشرفته حاصل شده، لیکن این همه بدون بهره‌گیری از دستگاه‌های جدید در حوزه پیش از چاپ هرگز میسر نمی‌شدند.
جایگزینی دستگاه‌های پلیت‌ستر با دوربین‌های عریض و طویل عکاسی در لیتوگرافی‌ها و استفاده از فناوری لیزر در این ماشین‌ها و همچنین در ماشین‌های کلیشه‌سازی و سیلندرسازی تنها نمونه هایی از این ادعاست.

شرکت نگارحک با نزدیک به سه دهه فعالیت در عرصه پیش از چاپ، همواره کوشیده است تا پا به پای جلوداران چاپ این سرزمین نقش‌آفرینی کرده و این امر را مهم‌ترین رسالت خود تلقی می‌کند. پرچم این شرکت با تنظیم سند استراتژی با محتوای ” احراز رتبه اول پیش از چاپ کشور و کسب جایگاه شایسته جهانی در کلیشه‌سازی و سیلندرسازی” پیوسته در قله پیش از چاپ ایران در اهتزاز است.

۲۷ سال پویایی و پیشرفت
این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۷۱ در شهر تبریز و با عنوان لیتوگرافی نگار آغاز و در فاصله کوتاهی به اولین دستگاه ایمیج‌ستر شمال‌غرب کشور تجهیز گردید تا همزمان با ورود ماشین‌های افست چند رنگ به چاپخانه‌های این شهر ، بتواند پاسخگوی نیازهای آنان باشد. در سال ۱۳۸۰ و با شروع فعالیت‌های جدید در عرصه چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور در کشور و راه‌اندازی چندین واحد چاپی فلکسوگرافی مدرن، بخش کلیشه‌سازی این شرکت با تجهیز به خط کلیشه‌سازی لیزری برای اولین بار در کشور شروع به فعالیت کرد. اما برای ایجاد ارتباط بیشتر و دسترسی سریع و آسان تر مشتریان از اقصی نقاط میهن، استفاده از فن‌آوری‌های روز، امری ضروری و اجتناب ناپذیر بود، لذا راه‌اندازی سایت سفارشات اینترنتی بخوبی توانست جوابگوی این نیاز باشد به نحوی که تمامی سفارشات مشتریان صرفا از طریق این سایت انجام پذیرد و این اقدام، همراه با ایجاد دفتر مرکزی شرکت در تهران، پیوندمان را با مشتریان روز به روز مستحکم‌تر کرده است.
ایجاد مجموعه نسبتا کاملی از سیلندرسازی که شامل واحد تولید سیلندر فولادی و نیز واحد حکاکی سیلندر باشد ماموریت بعدی بود که این بار با عنوان شرکت نگارحک و از سال ۱۳۹۰ آغاز گردید. در طی قریب به یک دهه فعالیت این بخش و با دارا بودن ماشین‌های حکاکی و آبکاری و نمونه‌گیری پیشرفته، جایگاه شرکت نگارحک در حوزه چاپ کشور ارتقای چشمگیری یافته است.

دو گام اساسی نگارحک
محمد اکبرزاده، مدیرعامل نگار حک فعالیت جدید این مرکز را چنین بازگو می‌کند: «در سازمان نگارحک؛ با این باور که شرایط سخت و دشوار، فرصت‌آفرین و تحرک‌ بخش‌اند، از سال گذشته و همزمان با شروع تحریم‌های اقتصادی ظالمانه، با توانی مضاعف و استوار، حرکت های جدیدی را آغاز کردیم:

  • تولید سیلندرهای شفت‌دار با کاربردهای خاص که اغلب از طریق واردات تامین می‌شدند، تلاشی نو بود که در واحد سیلندرسازی به ‌وقوع پیوست و با کسب موفقیت‌های چشمگیر و با توانی مضاعف، در سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.
  • نوسازی و توسعه واحد کلیشه‌سازی حرکت دیگری بود که طی دو سال به انجام رسیده و با نصب و راه اندازی دو دستگاه پلیت‌ستر جدید به همراه نرم‌افزارهای اختصاصی و همچنین خط کلیشه‌سازی مدرن در حال تکمیل است. امیدواریم با این جهش و با ایجاد ارتباط هر چه بهتر با برترین‌های چاپ کشور، از این سرمایه‌گذاری و امکانات فراهم شده‌ ، بیشترین بهره برداری را در جهت ارتقای سطح کیفی محصولات چاپی و بسته‌بندی و در راه استقلال و خودکفایی کشور داشته باشیم.
    اکبرزاده علاوه بر تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، به کسب دانش فنی و تربیت نیروی انسانی ماهر در نگار حک نیز توجه ویژه‌ای دارد. وی می‌گوید: « استفاده از نیروی انسانی تحصیل کرده، متخصص و با تجربه، توجه جدی به امر آموزش و برگزاری دوره‌های درون و برون سازمانی، ارتباط با مراکز علمی و تخصصی از طریق ایجاد واحد تحقیق و توسعه کاربردی و استفاده از اساتید مجرب دانشگاهی، استقرار و اجرای استانداردهای بین‌المللی از جمله سیستم مدیریت کیفیت ۲۰۱۵-ISO9001 و مدیریت دانش سازمانی و مهمتر از همه پشتکار و جدیت در کار، شرکت نگارحک را در حوزه چاپ روتوگراور و فلکسوگرافی در جایگاه ممتازی قرار داده و اطمینان داریم که این مجموعه با حمایت و پشتیبانی همیشگی خانواده بزرگ چاپ، به موفقیت‌های بیشتر دست خواهد یافت.»

کارخانه: تبریز ، کیلومتر ۱۰ جاده تبریز – میانه، جاده سرم دارو، خیابان صنعتی سهند،
کد پستی ۵۴۹۵۱۵۵۱۱۴
شماره تلفن: ۷-۳۶۳۰۹۲۱۴ -۰۴۱

دفتر مرکزی: تهران ، بلوار آیت‌اله کاشانی، مابین حسن آباد و ابراهیمی شمالی، روبروی شهرداری منطقه ۵، پلاک ۴۳۰ ، ساختمان آرمیتا ، طبقه اول ، واحد ۱۲ ،
کد پستی ۱۴۸۱۸۱۶۶۳۵
شماره تلفن: ۴۰۴۴۰۲۹۳ -۰۲۱

www.negariran.com
dabir@negarhak.com

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید