صادرات کاغذ فلوتينگ به مکزيک و اروپا

مديرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران از توليد دفتر مشق‌هايي در راستاي حمايت از توليد داخلي خبرداد و گفت: به‌زودي توزيع اين دفتر مشق‌ها در کشور از سوي فروشگاه‌ها صورت مي‌گيرد.

ابوالفضل روغني گلپايگاني مدير عامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران، در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبيات خبرگزاري فارس پيرامون وضعيت کاغذ در کشور  گفت: وضعيت بازار کاغذ کماکان خوب نيست و متاسفانه واردات به کشور در حال انجام است.

وي با بيان اينکه در برخي موارد شرايط و فرصت بيشتر و بهتري به خارجي‌ها داده مي‌شود ابراز داشت: در حال حاضر شاهديم که در کشور مجوزهاي بي قاعده براي واحدهاي تازه تاسيس در کشور داده مي‌شود که موجب مشکل شده است. در اين راستا براي کاغذ بسته‌بندي- که نياز کشور در اين بخش ۷۰۰ هزار تن است- اما در حال حاضر ۲ و نيم ميليون تن فرصت و ظرفيت ايجاد شده است يعني سه برابر نياز کشور مجوز براي توليد ايجاد شده است.

روغني گلپايگاني به اشاره به اين که بايد منويات رهبر انقلاب در راستاي اقتصاد مقاومتي را سرلوحه کارهايمان کنيم، گفت: يکي از راه‌هاي مقابله با اين موارد بي‌رويه، عمل به اقتصاد مقاومتي است و بايد به موضوع صادرات توجه ويژه صورت گيرد.

مديرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران همچنين با بيان اينکه از سال گذشته هدف‌گيري کارخانه چوب و کاغذ مازندارن صادرات بوده اضافه کرد: مکزيک، آفريقاي جنوبي، کشورهاي آسيايي و اروپايي مهم‌ترين مقاصد ما هستند. اما مهم‌ترين چالش و مسئله در صادرات حمل و نقل و کشتيراني است، که قيمت تمام شده صادرات براي صادرکننده بسيار زياد است از اين رو خطوط کشتيراني بايد همکاري لازم را داشته باشند. حمل کالا با چندين بار تخليه و بارگيري همراه است که اين مسئله قيمت تمام شده را افزايش مي دهد.

روغني واردات را کماکان بدون برنامه‌ريزي دانست و تصريح کرد: شاهديم که کارخانه‌هاي جديد در حال ورود به مدار توليد هستند. اما دولت بدون برنامه اقدام مي‌کند هرچند در قانون اساسي و قانون حمايت از توليد و اصل ۴۴ قانون اساسي صراحتا آمده که دولت نمي‌تواند از سرمايه‌گذاري و ايجاد فرصت جلوگيري کند اما وظيفه دولت اطلاع‌رساني است. البته تمام موارد بايد با توجه به ظرفيت‌ها صورت گيرد نه اينکه تمام تسهيلات اعم از وام و زمين و ساير حمايت‌ها انجام شود و تنها در اختيار برخي باشد، دولت مي‌تواند در اين راستا برنامه‌ريزي کند و به واحدهايي وام داده شود که مشابه آن در کشور نباشد.

مدير عامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران گفت: در کارخانه چوب و کاغذ مازندران امسال تعداد زيادي دفترچه مشق توليد کرده‌ايم که با همکاري فروشگاه‌ها در کشور توزيع خواهد شد.

وي در پايان از مذاکره با آموزش و پرورش خبرداد و گفت: هنوز به قرارداد نرسيده‌ايم اما اميدواريم اين اتفاق رخ دهد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید