علی نجفی، مدیر چاپخانه پیشرواورامان

0
922

علاوه بر گرانی ماشین‌آلات ضعف آموزش هم مانع توسعه است

  علی نجفی مدیر چاپخانه پیشرو اورامان

اینجانب علی نجفی ۴۴ ساله از تهران به مدت ۲۶ سال تجربه مستقیم در این صنف دارم اما این نکته را متذکر می‌شوم که کلیه افرادی که مانند من همیشه به دنبال به‌روزرسانی در چاپخانه خود بوده اند مشکلات واردات را از نزدیک لمس کرده‌ام و این را هم می‌دانم که سایر اصناف نیز با این مشکلات دست به گریبان هستند .
متاسفانه قیمت ماشین آلات چاپ در این صنعت بزرگ بسیار گران است و همین امر علت کاهش در سرعت واردات ماشین الات نو شده‌است .
اما نکته بسیار مهم بحث آموزش برای چاپخانه داران و بحث تربیت استادکار در این صنف هست . متاسفانه شاهد این هستیم که حتی اگر اتحادیه به موقع تعرفه ها را آماده کند و به چاپخانه ها هم اعلام کند باز هم چاپخانه داران در دریافت مبالغ اجرت طبق تعرفه از مشتری کوتاهی می‌کنند و کاملا سلیقه ای عمل می‌کنند و این نشان از نا آگاهی و عدم آموزش از طرف اتحادیه و یا متولیان اصلی این صنف دارد .
اگر چاپخانه اطلاعات کافی از هزینه های تمام شده و نوع سرمایه گذاری خود را داشته باشد در بحث دریافت اُجرت ها و نرخ فروش کوتاهی نمیکنند که منجر به آسیب به خودشان و سایر همکاران هم صنف شود .
نکته دوم آموزش صحیح و کاربردی به نیروی کار و پرسنل است که متاسفانه ضعف موجود در این مورد به شدت باعث تغییر شغل و خروج اپراتورها از این صنف شده است و این نشات گرفته از عدم فعالیت مؤثر متصدیان این صنف بخصوص اتحادیه در جهت رفع این مشکل است.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید