فعاليت ۵۲ چاپخانه در لرستان

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان از فعاليت ۵۲ چاپخانه در سطح اين استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت الاسلام حميد رضا حنان در همايش صنعت چاپ گفت: لرستان در خصوص برگزاري همايش‌هاي صنعت چاپ در کشور رتبه دوم را دارد

وي افزود: حدود ۵۲ چاپخانه در استان لرستان فعاليت دارند که آمار قابل قبولي محسوب مي‌شود و بيانگر اهتمام متوليان امر در اين زمينه است.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان ادامه داد: با توجه به سرعت رشد علمي موجود، صنعت چاپ استان نيز نيازمند رشد و توسعه بوده و لازمه اين امر نيز ارتقاي سطح تکنولوژي و سطح علمي چاپخانه‌ها و چاپخانه‌داران است که بايد همگام با هم پيشرفت کنند.

حجت الاسلام حنان تصريح کرد: از آنجا که صنعت چاپ يک صنعت فرهنگي بوده بايد يکي از اولويت‌هاي برنامه‌ريزي در اين حوزه، توسعه صنعت چاپ در استان باشد که در اين زمينه تلاش کرده‌ايم زمينه‌هاي لازم را فراهم آوريم.

وي با اشاره به برخي آسيب‌هاي موجود در صنعت چاپ استان لرستان، گفت: چاپ‌هاي سفارشي و غيرقانوني که به طور عمده به بيرون از استان منتقل مي‌شوند يکي از آسيب‌هاي اين حوزه بوده و نيازمند نظارت بيشتر و برخورد با کساني است که غيرقانوني در اين زمينه عمل مي‌کنند و در اين راستا برنامه نظارت‌هاي هفتگي از چاپخانه‌ها استان در دست اقدام است.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان از اعضاي اتحاديه چاپخانه‌داران استان لرستان خواست تا با همدلي و وفاق نسبت به ايجاد يک صندوق مالي اقدام کنند تا برخي مشکلات اين قشر از طريق  راهکار قانوني و اختصاص تسهيلات به اعضاي صندوق رفع شود.

حجت الاسلام حنان خواستار برگزاري نشست‌هاي فصلي بين اعضاي اتحاديه چاپخانه‌داران استان با مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي شد و افزود: بايد به گونه‌اي عمل کنيم که در نشست‌هاي فصلي، مشکلات و کمبودهاي اين حوزه مطرح و در خصوص رفع آنها برنامه‌ريزي شود تا در همايش سالانه صنعت چاپ، نتايج آن مورد بررسي قرار گيرد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید