نمایشگاه چاپ سه بعدی دبی

0
2117

نمایشگاه چاپ سه بعدی و تولید افزایشی دوبی به نام Additive MEA طی روزهای ۱۳ و ۱۴ آوریل ۲۰۲۲ در شهر دوبی برگزار می‌شود.
این نمایشگاه بزرگترین رویداد در عرصه چاپ سه بعدی و فناوری تولید افزایشی در خاورمیانه و آفریقا به شمار می‌آید. متخصصان و سازندگان این سیستم‌ها از سراسر جهان به دوبی می‌آیند تا جدیدترین تحولات در زمینه چاپ سه بعدی را به نمایش بگذارند. در نمایشگاه سال آینده کارگاه‌های متعددی در زمینه چاپ سه بعدی و کاربردهای آن به نمایش در خواهد آمد.
سخنرانان و متخصصان متعددی از جمله اورایب ال کتان پژوهشگر فناوری تولید افزایشی در دانشگاه نیویورک، پروفسور جینگ یوان جینگ از دانشگاه علوم فناوری ملی تایوان، پروفسور اریک مک دونالد استاد دانشگاه مهندسی تگزاس، پروفسور درموت برابازن، مدیر شرکت فناوری پردازش پیشرفته و استاد دانشگاه دوبملین و دیگران در حاشیه نمایشگاه اطلاعات ارزنده‌ای به شرکت کنندگان ارایه می‌کنند.

لیبل اکسپو آسیا ـ شانگهای ۷ تا ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱

نمایشگاه لیبل اکسپو آسیا ۷ تا ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۶ تا ۱۹ آذر ۱۴۰۰) در شانگهای چین برگزار می‌شود. این نمایشگاه بین دست‌اندرکاران چاپ و بسته بندی کشورهای آسیایی از جمله ایران (به‌ویژه تولیدکنندگان لیبل و صاحبان برندها) از شهرت ویژه‌ای برخوردار است.
نمایشگاه لیبل اکسپو آسیا در سه سالن بزرگ و با رعایت دستورالعمل‌های خاص شرایط کرونا برگزار می‌شود.
بیشتر شرکت‌کنندگان در جانمایی سالن‌ها، از شرکت‌های آسیایی و غالباً چینی هستند. در این میان نام چند برند امریکایی و اروپایی به چشم می‌خورد: HP، اپسون، کونیکامینولتا، اوری دنیسون، اومت و بوبست.
در این نمایشگاه علاوه بر ماشین‌آلات، موادمصرفی، راه‌حل‌های دیجیتال و نرم‌افزاری و تجهیزات پیش از چاپ متنوعی عرضه می‌شود.

گروه فلینت واحد XSYS را می‌فروشد

گروه فلیت به تازگی اعلام کرد که یک قرارداد برای فروش واحد XSYS خود که در عرصه تولید کلیشه‌های چاپ اسلیو تخصص دارد، با شرکت Lone Star Funds که یک شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی است امضا کرده است..
آنتوان فادی مدیر شرکت XSYS می‌گوید: فروش واحد XSYS یک گام منطقی به جلو برای گروه فلینت است. این نقل و انتقال XSYS را قادر می‌سازد به عنوان یک کسب و کار مستقل به کار خود ادامه دهد. این شرکت راه‌حل‌های کامل برای پیش از چاپ فلکسو و لترپرس ارایه می‌کند و مشتاقانه همکاری خود را با Lone Star آغاز کرده و از تجارب آن‌‌ها برای توسعه XSYS استفاده خواهد کرد.

اولین نقشه عثمانی اطلس جهان در انگلیس کشف شد

اولین نقشه اطلس جهان که توسط مسلمانان چاپ شده در یکی از ۹ اتاق زیر شیروانی خانه قدیمی و تاریخی وستون‌هال در نورث هامپشایر انگلیس کشف شد. این خانه سیصدسال است که به خانواده معروف Sitwell تعلق دارد. این نقشه اطلس عثمانی توسط محمد دریف افندی تولید و چاپ شده است. این نقشه کمیاب و نادر یکی از ۵۰ نسخه‌ای است که چاپ شده است. این نقشه براساس نقشه اطلس جهان ویلیام فیدن و پیمان‌های جغرافیایی محمد ریف تهیه و چاپ شده است. چندین نسخه از این نقشه تحویل افسران و نهادهای مهم امپراتوری عثمانی شده بود.
یکی از اعضای خانواده سیت ول یک نسخه را خریداری و به بریتانیا آورد. بقیه نسخه‌ها در اثر آتش‌سوزی در یک انبار در سال ۱۸۰۷ از بین رفت و ریف نیز در آتش سوزی کشته شد.
این نقشه با دست رنگ‌آمیزی شده و عناوین تصویری روی آن حک شده است.
متن نقشه به زبان ترکی عثمانی است و برای نشان دادن عوارض طبیعی از ۲۴ رنگ مختلف استفاده شده است. پیش‌بینی می‌شود این نقشه در حراجی به قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند به فروش برسد.

هایدلبرگ واحد ساخت نرم‌افزار DOCUFY خود را می‌فروشد

هایدلبرگ به تازگی شرکت Docufy(سازنده راه‌حل‌های نرم‌افزاری برای صنایع مختلف) را که تا حالا بخشی از این گروه بود، به فروش رساند.
این نقل و انتقال تجاری در راستای استراتژی هایدلبرگ مبنی بر فروش آن دسته از شرکت‌های تجاری است که با هسته اصلی فعالیت‌های هایدلبرگ ارتباط نزدیکی ندارند.
در عرصه نرم‌افزاری تمرکز هایدلبرگ بر تولید و ارایه نرم‌افزارهای ابر (Cloud) و داده محور است. شرکت Docufy ارایه دهنده نرم‌افزارهای مدیریت اطلاعات است.
هایدلبرگ پیش‌بینی می‌کند با فروش این واحد تجاری بیش از ۲۰ میلیون یورو پول نقد به دست آورده و می تواند به اهداف مالی خود در سال مالی ۲۰۲۱ / ۲۰۲۲ این شرکت برسد.

شورای همکاری خلیج فارس کتاب درسی برای یمن چاپ می‌کنند

دکتر نایف ال هجراف رئیس شورای همکاری خلیج فارس (GCC) به تازگی اعلام کرد که کارچاپ و تولید کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان یمنی به زودی به پایان می‌رسد.
این خبر طی بازدید وزیر آموزش و پرورش یمن تارق ال اکباری در شهر ریاض اعلام شد. نایف همچنین اعلام کرد. چاپ پیش از چند ده میلیون جلد کتاب درسی برای دانش‌آموزان یمنی با استفاده از کمک‌های مالی عربستان و کویت در حال انجام است.

کونگزبرگ، مالتی کم را می‌خرد

شرکت کونگزبرگ (Kongsberg PCS) از سازندگان عمده میزهای برش برای چاپ دیجیتال فرمت عریض و بسته‌بندی شرکت رقیب خود، مالتی کم (Multicam) را خرید. مالتی کم نیز از سازندگان میزهای برش و روتر است. خرید مالتی کم که دفاتر فروش در آمریکا، کانادا و آلمان دارد باعث توسعه و گسترش فعالیت‌های کونگزبرگ شده و دستیابی به بازارهای این کشورها را هموار می‌کند.
استوارت فاکس رئیس کونگزبرگ می‌گوید: «این یک روز فراموش نشدنی برای کونگزبرگ و مالتی کم است. با تلفیق مهارت‌ها و فن‌آوری‌های دو شرکت ما می‌توانیم بهترین تجهیزات برش را به مشتریان خود ارایه کنیم و دسترسی خود را به بازارهای جدید هموار کنیم. »
از سوی دیگر پنج ماه پیش شرکت سرمایه‌گذاری Open Gate Capital کونگزیرگ را خرید ولی این شرکت کماکان فعالیت‌های خود را به عنوان یک شرکت مستقل ادامه می‌دهد.

افزایش قیمت مرکب و مواد مصرفی به معضلی جهانی تبدیل می‌شود

گروه فلینت (Flintgroup) از سازندگان عمده مرکب در جهان به تازگی هشدار داد اگر افزایش قیمت‌ها ادامه پیدا کند صنعت چاپ در سراسر جهان به شدت آسیب خواهد دید.
دلایل عمده افزایش قیمت مرکب بحران کووید، کاهش موادخام برای تولید مرکب و افزایش هزینه‌های حمل و نقل اعلام شده است.
ویجای پاتل مدیر زنجیره جهانی تأمین گروه فلینت می‌گوید: «در حال حاضر هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه این وضعیت سر و سامان پیدا کند وجود ندارد. تقاضا برای مرکب در سال گذشته افزایش فراوانی پیدا کرد. با این حال شرکت‌های حمل و نقل کالا انگیزه چندانی برای افزایش فعالیت‌ها و اضافه کردن به ناوگان کشتی‌های خود ندارند. از سوی دیگر افزایش قیمت نفت و مشتقات آن مثل سوخت دیزل که بیش از ۲۰ درصد گران شده است به سهم خود باعث بالا رفتن هزینه‌های حمل و نقل و کشتیرانی شده است. تمام این عوامل زنجیره تأمین مرکب را تحت تأثیر قرار داده است. متأسفانه دورنمای امید بخشی نیز پیش رو وجود ندارد. اگر روند صعودی قیمت‌ها و دیگر مواد خام ادامه پیدا کند، صنعت چاپ در سراسر جهان با ورشکستگی رو به رو خواهد شد. زیرا چاپکاران نمی‌توانند این میزان افزایش قیمت را به مشتریان خود منتقل کنند. با این حال امیدواریم در سال ۲۰۲۲ قیمت‌ها به یک ثبات نسبی برسد.»

نستله تا ۲۰۲۵ فقط از بسته‌بندی بازیافتی استفاده خواهد کرد

بسته‌بندی‌هایی که از فیلم‌های پلاستیکی ساخته می‌‌شوند، نقش مهمی در صنایع غذایی دارند. آن‌ها از محصولات محافظت می‌کنند، طول عمر محصول را افزایش می‌دهند و حمل و نقل آنها را آسان می‌کنند. با این حال شرکت نستله از بزرگترین تولید کنندگان مواد غذایی در جهان که خود را متعهد می‌داند تا از میزان مصرف مواد بسته‌بندی و تأثیر آن بر محیط زیست بکاهد، در حال حاضر سرگرم بهینه‌سازی بسته‌بندی محصولات خود است. در عین حال آن‌ها می‌خواهند از کمترین میزان بسته‌بندی ممکن استفاده کنند.
نستله در حال حاضر سرگرم پیاده‌سازی اهداف توسعه پایدار است که در آوریل ۲۰۱۸ به آن متعهد شده است. این شرکت سوئیسی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ تمام بسته‌بندی‌های محصولات خود را قابل بازیافت و استفاده مجدد کند.

استراتژی یکپارچه

مواد پلاستیکی که بازیافت آن‌ها دشوار است به تدریج تا سال ۲۰۲۵ کنار گذاشته می‌شوند. همزمان نستله تصمیم دارد از مواد جایگزین از جمله کاغذهای کود شونده(قابلیت تبدیل به کود) و مواد زیست تخریب‌پذیر استفاده کند. این گرایش به ویژه در کشورهایی که هنوز از زیر ساخت‌های مناسب برای بازیافت برخوردار نیستند، در اولویت قرار می گیرد.
تیوب‌های شکلات اسمارتیز اولین بسته بندی غیرپلاستیکی است که شرکت نستله از آن‌ها استفاده کرد. در سال ۲۰۰۵ این تیوب‌ها بدون استفاده از هیچ گونه فیلم پلیمری ساخته می‌شد و حالا تیوب‌های خیلی بزرگ، بسته‌های چندتایی و بسته‌بندی‌های کوچک که حاوی این دانه‌های رنگی شکلاتی هستند، نیزعاری از هر گونه فیلم ساخته خواهند شد.
از سوی دیگر نی‌های پلاستیکی نوشیدنی‌ها رفته رفته با مواد جایگزین ساخته می‌شوند. در مراحل اولیه این نی‌ها در کشورهای جمهوری دومینیکن و سپس برزیل مورد آزمایش قرار گرفتند. در طول مرحله آزمایشی نوشیدنی نسکوئیک منحصراً همراه با نی‌ها کاغذی در هر دو کشور عرضه شدند و نتیجه موفقیت‌آمیز بود.

مأموریتی جهانی

نستله تنها شرکتی نیست که به چنین اقداماتی دست زده است. بازیگران جهانی دیگری نیز تصمیم گرفته‌اند از مواد قابل بازیافت، زیست تخریب‌پذیر یا کود شونده، استفاده کرده و ضایعات غیرضروری حاصل از تولیدات خود را کاهش دهند.
تمام این شرکت‌های بین‌المللی بر یک نکته توافق دارند: برای جلوگیری از ایجاد زباله‌هایی که دریاها را آلوده می‌کند، باید استراتژی مشترکی اتخاذ شود. شرط موفقیت این استراتژی توافق همه طرف‌های درگیر در اقتصاد، سیاست جهانی، سازمان‌های غیردولتی و مصرف کنندگان است. از سوی دیگر باید شرایط و زیرساخت‌های لازم را نیز ایجاد کرد.

 

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید