هفتمين جشنواره صنعت چاپ استان قزوين برگزار شد

جشنواره صنعت چاپ

با حضور مسئولان کشوري و استاني هفتمين جشنواره صنعت چاپ استان قزوين برگزار شد. هفتمين جشنواره صنعت چاپ استان قزوين و مراسم تقدير از فعالان عرصه چاپ با حضور شجاع نماينده تشکل‌هاي صنعت چاپ استان‌هاي کشور، طاهرخاني رييس مجمع نمايندگان استان قزوين، احد چگيني عضو شوراي شهر قزوين و مديرکل ارشاد قزوين در سالن اجتماعات سازمان تبليغات برگزار شد.

اکبر اسکندري‌نژاد مديرکل اداره ارشاد قزوين در اين مراسم اظهار کرد: نکوداشت يازدهم شهريور به عنوان مناسبت روز صنعت چاپ به خواستگاه فرهنگ برمي‌گردد و کتاب که غني‌ترين و متعالي‌ترين محصول فرهنگ است زاده نشر و چاپ است.

وي در ادامه افزود: محوري‌ترين عنصر اطلاع‌رساني يعني روزنامه‌ها و مطبوعات و رسانه‌هاي مکتوب، همزاد چاپ هستند به همين دليل قدمت چاپ به سابقه فکر و فرهنگ برمي‌گردد.

اين مسئول بيان کرد: باتوجه به رشد سريع همه حوزه‌ها در هزاره سوم، صنعت چاپ از اين اهميت برخوردار شده است که گسترش و توسعه يابد.

وي اضافه کرد: از آنجا که ما مقارن با روز قزوين هستيم اين هفته بهانه‌اي براي معرفي قابليت‌هاي فرهنگي و هنري استان بود، فلسفه وجودي جشنواره‌ها تشکر از فعالان آن عرصه است؛ اما در حاشيه اين مراسم بايد مشکلات اين حوزه بيان شود تا در کارگروهي مورد بررسي قرار گيرد.

اسکندري‌نژاد بيان کرد: نمايندگان که توانايي تصويب برخي قوانين بالادستي را دارند، مي‌توانند با رفع مشکلات حوزه چاپ به فعالان اين عرصه کمک کنند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید