هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی مشهد

هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی و کارتن سازی مشهد نهم بهمن‏، همزمان با نمایشگاه چرم و نساجی گشایش یافت. این همزمانی فرصتی قابل ملاحظه در اختیار چاپکاران منسوجات، به‌ویژه در بخش دیجیتال می‌گذارد تا با تعاملات تجاری با دست‌اندرکارن صنعت پارچه و لباس، کسب و کار خود را توسعه بخشند. رضا رحمانی مدیر برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی مشهد با این توضیح و با اشاره به روند رو به رشد فعالیت کارتن سازان و سازندگان ماشین‌آلات کارتن‌سازی در سال‌های اخیر از تعداد قابل توجه کارتن‌سازان در دوره هفتم نمایشگاه می‌گوید.
به گفته رحمانی این نمایشگاه مختص به فعالان چاپ و بسته‌بندی خراسان نیست و از استان‌هایی مانند تهران، اصفهان، تبریز و بیرجند هم غرفه‌دارانی حضور دارند. رحمانی همچنین می‌گوید سه نمایندگی از سازندگان چینی دستگاه لمینت و سلفون‌کشی در این نمایشگاه غرفه دارند.
وی از برگزاری نخستین دوره نمایشگاه تبلیغات‏، همزمان با هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی و اجرای مشترک این دو نمایشگاه در قالب یک نمایشگاه کلی خبر می‌دهد: امسال بنا به استقبال کانون‌های تبلیغاتی و چاپخانه‌هایی که کار چاپ تبلیغاتی اعم از فضای بیرونی و فضای داخلی انجام می‌دهند یک عنوان به نمایشگاه افزوده شد. در این رهگذر همراه با هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی و کارتن‌سازی، اولین دوره نمایشگاه صنعت تابلوسازی، تبلیغات و خدمات و ملزومات وابسته هم برگزار شد. البته این دو نمایشگاه در هم ادغام شده و با عنوان نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی، تبلیغات و کارتن‌سازی شناخته می‌شوند.
رحمانی خاطرنشان می‌کند: در چند دوره گذشته هر سال به تعداد غرفه‌های بسته‌بندی افزوده شده و در مقابل شاهد کاهش تعداد غرفه‌های چاپ به‌ویژه در بخش دیجیتال هستیم.
مدیر برگزاری نمایشگاه اظهار می‌کند: رکود اقتصادی در تمامی بخش‌های صنعت چاپ نفوذ کرده و افزایش قیمت کاغذ نوسان نرخ ارز و کمبود مواد اولیه و ملزومات مصرفی بیشترین ضربه را به پیکره صنعت چاپ زده است که تأثیر آن در نمایشگاه هم دیده می‌شود. با این حال شرکت‌های چاپ و بسته‌بندی با حضور در این نمایشگاه سعی می‌کنند چراغ کسب و کار خود را روشن نگاه دارند؛ به امید آینده و اینکه اتفاق خوبی در اقتصاد و صنعت کشور بیفتد.
هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی مشهد ۹ تا ۱۲ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید