پک فیلم؛ افتتاح خط تولید CPP با ظرفیت ۸۸۰۰ تن در سال

0
1311

مهدی بیاضیان
مدیر عامل لفاف پوشش کارا

تولید فیلم به برکت صنعت پتروشیمی یکی از مزایای صنعت چاپ و بسته‌بندی در کشور ماست. به تازگی خط تولید,CPE،CPPو پلی آمید در مجموعه‌ “لفاف پوشش کارا” با برند Pack Film راه‌اندازی شده است.
مهدی بیاضیان، مدیر عامل لفاف پوشش کارا، سرمایه‌گذاری برای این مجموعه را بیش از ۸ میلیون یورو اعلام می‌کند که بدون گرفتن هـیچگونه وام و تسهـیلات بانكى، تأمین شده است. این واحد تولیدی برای ۶۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.
این خط تولید که از سازنده معتبر اتریشی با برند SML خریداری شده، در فضایی به وسعت ۳ هکتار در فاز دوم شهرک صنعتی هشتگرد، راه‌اندازی شده است.
بیاضیان می‌گوید این تنها دستگاه در کشور است که ۵ اکسترودر دارد و محصول ۷ لایه تولید می‌کند. یکی از محصولات آن فیلم‌های پلی‌آمیدی است که مواد اولیه و اصلى آن باید ازخارج وارد شود و به خاطر تحریم‌ها فعلاً تولید ندارد.
وی اضافه می‌کند با استفاده از این نوع فیلم‌ پلی‌آمید، ماندگاری محصولاتی مثل سوسیس٫کالباس و مواد پروتئینی به جای ۴۵ روز به ۶ ماه هم می‌رسد. برای این محصول گواهینامه سازمان غذا و داروی اتریش را نیز گرفته‌ایم. همچنین گواهینامه‌های ایزوی مرتبط با صنعت فیلم را نیز دریافت کرده‌ایم.
این خط تولید، سالانه ۸۸۰۰ تن ظرفیت تولید دارد که فعلاً به علت سهمیه بندى در عرضه محصولات پتروشیمى با نصف این ظرفیت، تولید می‌کند.
۸۵ درصد مواد اولیه فیلم های تولیدی پک فیلم را PP شیمیایی و نساجی (همو پلیمر) تشکیل می‌دهد که از پتروشیمی تهیه می‌شود و ۱۵ درصد دیگر، افزودنی‌ها و کوپلیمرها هستند که از خارج وارد می‌شود.
بیاضیان از محدودیت‌های مقررات بازرگانی گلایه دارد که روند ورود کالا و ترخیص را طولانی می‌کند. اگرچه این شرکت به کشورهای همسایه صادرات مستقیم دارد ولی او شرایط کشور را برای صادرات مناسب نمی‌داند. با این همه امیدوار است که با بهتر شدن شرایط، امکان صادرات فیلم‌های CPP بیشتر فراهم ‌شود.
بیاضیان با توجه به چاپ‌پذیری و قابلیت بالای Barier بودن فیلم‌های CPP و نیز استفاده از یک لایه آن به جای چند لایه فیلم‌هاى دیگر، بازار خوبی برای این محصول پیش‌بینی می‌کند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید