گروه چینی مسترورک، بزرگترین سهامدار هایدلبرگ می‌شود

گروه چینی مستر ورک(Masterwork Group Co) تصمیم دارد ۵/۸ درصد از کل سهام هایدلبرگ را خریداری کند. این نقل و انتقال تجاری مستر ورک را به بزرگترین سهامدار هایدلبرگ -که تصمیم دارد موقعیت خود را در بازار بسته‌بندی تقویت کند- تبدیل خواهد کرد.
به نوشته نشریه انگلیسی پرینت‌ویک(Print Week) شرکت مستر ورک که بزرگترین سازنده تجهیزات پس از چاپ بسته‌بندی از جمله دایکات و ماشین فویل‌کوبی داغ در چین است، بر اساس توافقی که با شرکت آلمانی هایدلبرگ انجام داده ۴۶/۸ درصد از کل سهام هایدلبرگ را خریداری خواهد کرد.
هیأت نظارت بر عملیات مالی هایدلبرگ و مقامات قانون‌گذار آلمان و چین نیز باید این معامله تجاری را تأیید کنند. قرار است تا سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ این نقل و انتقال تجاری انجام شود.
ازرش کل سرمایه‌گذاری چینی‌ها برای خرید این سهام ۹/۶۸ میلیون یورو است. پس از خرید این سهام، ارزش سهام جدید ۶۸/۲ یورو می‌شود. با این حال اگر ارزش سهام در بازار بیشتر از آنچه پیش‌بینی شده است از آب دربیاید، مسئولان دو شرکت در مورد ارزش سهام بازنگری خواهند کرد. با اعلان این خبر ارزش فعلی سهام هایدلبرگ با ۲۰ درصد افزایش به ۰۸/۲ یورو رسید.
هایدلبرگ می‌گوید این معامله باعث می‌شود تا رابطه تجاری این شرکت با مستر ورک تا سطوح بالاتری ارتقا پیدا کند و افزایش سرمایه‌ای که خرید سهام ایجاد می‌کند به هایدلبرگ امکان می‌دهد تا در کنار یک سهامدار بزرگ استراتژیک با دورنمای سرمایه‌گذاری درازمدت‏، موقعیت خود را مستحکم کند و ارزش سهام خود را افزایش دهد.
در حال حاضر «فردیناندروش» که حدود ۹ درصد از سهام هایدلبرگ را از سال ۲۰۱۴ تاکنون در اختیار دارد بزرگترین سهامدار هایدلبرگ است. با این حال پس از نهایی شدن توافق تجاری بین مستر ورک و هایدلبرگ و با افزایش تعداد سهام شرکت هایدلبرگ سهام «روش» تا ۸ درصد کاهش یافته و سهامدار دوم خواهد شد.
تعداد سهام شرکت هایدلبرگ ۴۷۶/۷۳۵/۲۷۸ سهم است. هایدلبرگ تصمیم دارد با افزایش سرمایه‌ای که پس از خرید سهام این شرکت توسط مستر ورک روی می‌دهد، برنامه‌های تولید تجهیزات دیجیتال خود را گسترش می‌دهد که شامل تولیدات دیجیتال، فرایندهای دیجیتال، مدل‌های تجاری و سیستم‌های مالی شرکتهای مبتنی بر تکنولوژی دیجیتال می‌شود.
هایدلبرگ در حال حاضر با مستر ورک در حال مذاکره برای خرید بخشی از سهام شرکت چینی است. لی‌لی(Lilli) رئیس گروه مستر ورک می‌گوید:«هایدلبرگ همکار ایده‌ال ما برای توسعه پتانسیل رشد فعالیت‌ ما در زمینه بازار چاپ بسته‌بندی است. سهامی که ما در این شرکت قدیمی و تثبیت‌شدۀ جهانی می‌خریم، قصد ما را برای حضور بلندمدت در بازار چاپ اثبات می‌کند و ما مطمئنیم که هایدلبرگ استراتژی مناسبی را برای رشد و توسعه اتخاذ کرده است.» سازنده چینی همچنین از امکان اتصال و پیوند ماشین‌آلات مستر ورک به ابر هایدلبرگ(Heidelberg’s Cloud) خبر داد. هایدلبرگ کماکان خدمات خود را برای بازارهای چین و دیگر کشورهای آسیایی از طریق کارخانه کینگپو که در حوالی شهر شانگهای قرار داد ارائه می‌دهد.
در نتیجه همکاری نزدیکتر با مستر ورک عملیات تولید قطعات تجهیزات هایدلبرگ و مستر ورک در کارخانه تیانجین در آینده نیز گسترش پیدا خواهد کرد.
یکی از سخنگوهای هایدلبرگ به نشریه پرینت ویک گفت: «از ۵ سال پیش که شرکت مستر ورک واحد تولید تجهیزات پس از چاپ هایدلبرگ را خرید تاکنون ما رابطه نزدیکی با مستر ورک داشتیم. آنها ماشین‌آلات را تولید می‌کنند و ما به عنوان نماینده و کانال فروش انحصاری، این تجهیزات را در سراسر جهان بجز چین و ژاپن می‌فروشیم. قدم بعدی ما تقویت هرچه بیشتر روابط تجاری با این شرکت است.»
سخنگوی هایدلبرگ در پاسخ به شایعاتی مبنی بر اینکه کل سهام هایدلبرگ توسط این شرکت چینی خریداری خواهد شد گفت که مستر ورک در حال حاضر تصمیم ندارد میزان سهام خود را افزایش دهد.
او در ادامه گفت:«این نقل و انتقال تجاری تا ماه مارس انجام خواهد شد. آنها اعلام کرده‌اند که می‌خواهند بزرگترین سهامدار هایدلبرگ باشند. اگر شخصی یا شرکت دیگری بخواهد سهام هایدلبرگ را بخرد، باید دید واکنش مستر ورک چه خواهد بود. البته پس از تأیید هیأت نظارت بر هایدلبرگ آنها قادر خواهند بود چنین کاری را انجام دهند. ولی فعلاً چنین قصدی ندارند.»

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید