اخبارگزارش

بهره‌برداری از خاص‌ترین ماشین چاپ منطقه

راپیدا 106 با 12 برج در گروه ترام راه‌اندازی شد

نصب ماشین جدید را پیدا 106 با ترکیب‌بندی ویژه 12 برج (8 رنگ چاپ و 4 برج تکمیلی) در گروه صنعتی ترام  در اصفهان به پایان رسید و بهره‌برداری از آن آغاز شد. به گفته روابط عمومی گروه صنعتی ترام، ماشین

KOENIG & BAUER Rapida 106 – 7+LTT+1+L  ALV3 – CX – FAPC+UV & HYBRID +COLD FOIL

با داشتن دوازده برج، تولید انواع کارهای نفیس و جعبه‌های مقوایی لوکس و صادراتی را در سال 2019 برای صنعت چاپ کشور مهیا می‌سازد.

Rapida 106 افکت‌های مختلفی همچون چاپ متالایز، کولدفویل، ورنی هایبرید، انواع افکت‌های مات و براق، تکسچر، ایرودین، Cast & Cure و غیره را با سرعت 18000 ورق در ساعت تولید می‌کند. برابر اظهارنظر سازنده ماشین ، شرکت KOENIG & BAUER ، این خاص‌ترین ماشین چاپی است که تا به حال در خاورمیانه نصب و راه‌اندازی شده است.

همچنین فناوری‌های جدید و کاربردی دیگری نظیر ارگوترنیک (مدیریت رنگ از طریق خوانش خودکار LAB رنگ و تنظیم رنگ به‌صورت خودکار توسط ماشین) ، ACR (رجیستری خودکار نقطه‌ای) ، SIS (حذف نشان) و قابلیت‌های دیگر در این ماشین چاپ مهیا است که همگی به تولیدی با کیفیت برابر با استانداراد جهانی صنعت چاپ ، کاهش زمان تحویل ، افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی مصرف مقوا و در نهایت کاهش قیمت تمام شده نهایی منجر خواهد شد.

این ماشین همچنین امکان چاپ متالایز را با کیفیتی بسیار بالاتر از آنچه تا کنون در کشور انجام شده است، داراست. در مورد چاپ متالایز و اصولا چاپ روی سطوح غیر جاذب مرکب، همواره مشکلات فنی در کشور وجود داشته است که با تکیه بر دانش روز صنعت چاپ این مشکلات در این ماشین مرتفع شده است. به عنوان مثال ریشه‌ای‌ترین معضل چاپ متالایز توقف در هنگام تغذیه ماشین به دلیل بروز الکتریسیته ساکن است درحالی که تمامی تجهیزات جدید ترام از جمله ماشین Rapida 106 قابلیت دفع الکتریسته ساکن هنگام تغذیه مقوا در ماشین چاپ را دارد که موجب افزایش سرعت و کیفیت چاپ می‌شود.

ویژگی خاص دیگری که برای نخستین بار در کشور امکان پذیر شده، انجام عملیات Cold Foil Stamping در ماشین چاپ افست است.

این تکنیک می‌تواند با دقت یک ترام ، عملیات فویل‌کوبی را در ماشین چاپ اجرا کند. تفاوت اصلی Cold Foil Stamping با متالایز این است که Cold Foil می‌تواند بر خلاف متالایز به صورت موضعی چاپ شود و درخشندگی متالیک را در نقاطی خاص روی سطح چاپ شونده نمایان سازد و با تقابل سطوح مات و سطوح براق ، ویژگی‌ها و افکت‌های بصری بی‌نظیری پدید آورد. درحالی که در چاپ متالایز این درخشندگی ناگزیر در تمامی سطح ورق چاپی انجام می‌شود.

جهت آشنایی بیشتر با امکانات این ماشین به وب سایت گروه صنعتی ترام مراجعه فرمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن