انتخابات هیأت ‌مدیره و بازرس اتحادیه صنف صنعت چاپ خراسان رضوی همزمان به صورت الکترونیک برگزار شد

0
129

انتخابات هیأت ‌مدیره و بازرس اتحادیه صنف صنعت چاپ خراسان رضوی همزمان به صورت الکترونیک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی، انتخابات برای تعیین هیأت‌ مدیره و بازرس این اتحادیه، صبح روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه 98 در تالار منتخب اتاق اصناف مشهد و ادارات صنعت معدن و تجارت در شهرستان های تربت حیدریه، کاشمر، نیشابور، قوچان، سبزوار، گناباد و درگز به صورت الکترونیکی برگزار شد.

این انتخابات که مقرر بود از ساعت 9 صبح آغاز شود با یک ساعت تاخیر از ساعت ۱۰ زیر نظر ادارات صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید و با مشارکت جمعی از اعضاء فعال استان که واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند، به حد نصاب رسید و در ساعت ۱۲ ظهر به پایان رسید. پس از شمارش آرا و احتساب یک رأی سفید، نتایج انتخابات از میان ۱۳ کاندیدای شرکت کننده به شرح زیر توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت اعلام شد:

منتخبین هیئت مدیره:
– علی مغانی (رئیس)
– حسین رضازاده (نایب رئیس اول)
– عباس سرابیان تبریزی (نایب رئیس دوم)
– محمدرضا توسلی (دبیر)
– رحمان باغبان نژاد (خزانه‌دار)
بر اساس همین گزارش، جواد مخملباف طوسی به عنوان عضو علی‌البدل در انتخابات هیأت مدیره، و ایرج فرشته پور به عنوان بازرس و همچنین غلامرضا صحراگرد کرمانی به عنوان بازرس علی‌البدل اتحادیه صنف صنعت چاپ خراسان رضوی، انتخاب شدند.

چاپخانه های قم نقشی در چاپ کارهای ولنتاین نداشته اند

به دنبال اخطار دادستان قم درباره برخورد با عرضه کنندگان نمادهای « ضد فرهنگی همچون ولنتاین» از رییس اتحادیه چاپخانه داران قم در این باره جویا شدیم.
مجتبی محمودیان، رییس اتحادیه چاپخانه قم در ارتباط با خبر منتشر شده درباره ممانعت از عرضه نماد‌های ضد فرهنگی همچون ولنتاین در این استان گفت: در اطلاعیه ای که به ما ابلاغ شده بود آمده است:« عرضه محصولات و نمادهای مرتبط با فرهنگ منحط غربی ممنوع است و با عرضه کنندگان آن برخورد می‌شود.»
وی در ادامه افزود: نیازی به این ابلاغیه دادستانی نبود، چون مسایلی همچون ولنتاین که پایه و اساس غربی دارند در قم تاثیر خاص و نمود آنچنانی ندارد به این دلیل برخوردی خاصی هم با این مسایل در استان نمی بینیم. اگر مناسبت های دیگری بود که اساس ایرانی داشتند نمود بیشتری پیدا می‌کرد.
مردم قم ولنتاین را تحویل نمی گیرند در عوض به نمونه های ایرانی آن همچون سپندارمذگان روی می آورند که می‌بینیم در قم با استقبال مواجه میشود.
به هرحال اگر چاپی در زمینه ولنتاین بوده وارداتی از تهران بوده و در استان قم هیچ چاپخانه ای در این زمینه کاری چاپ نکردند و ما هم در این زمینه چیزی ندیدیم
وی در انتها در خصوص خبر برخورد با 32 واحد صنفی فروش اقلام ولنتاین در استان قم گفت این خبرشایعه است. فقط 14 واحد پلمپ شدند که این واحدها همگی تم تولدها و قنادی بودند و هیچ ارتباطی با صنعت چاپ نداشتند. البته مشکل آنها هم یک روز بعد حل شد.

آیین سپاس از چهره‌های ماندگار صنعت چاپ بهار 99 برگزار می‌شود

سومین نشست شورای راهبردی و مشورتی آیین سپاس از چهره‌های ماندگار صنعت چاپ ایران و صنایع وابسته بعد از ظهر سه‌شنبه 29 بهمن با حضور تنی چند از پیشکسوتان، و مدیران چاپخانه‌ها و فعالان بخش‌های مختلف صنعت چاپ؛ در محل تعاونی لیتوگرافان تهران برگزار شد.
ابتدا اسکندر خمسه‌پور، رییس انجمن پیشکسوتان گزارشی از رو نشست قبلی ارایه داد. در ادامه مجید پریخواه و محمد رسولی مدیران اجرایی پروژه توضیحاتی درباره برنامه‌ریزی برای اجرای آبرومندانه مراسم بزرگ آیین سپاس از چهره‌های ماندگار «مجموعه صد فیلم ضد چهره» ارائه دادند.
گفتنی است براساس این برنامه‌ریزی قرار است صد چهره منتخب، تاریخ صدساله صنعت چاپ را در ایران، براساس یادآوری تجربه‌های خود، بازگو کند.
تعدادی از این فیلم‌ها قبلاً توسط مدیریت اجرایی این مجموعه، از چهره‌هایی از تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، کرمانشاه، بوشهر، ارومیه، رشت، قم، قزوین و چند شهر دیگر تهیه شده است.
این نشست، با دعوت از مدیران برخی شرکت‌های بازرگانی خدماتی و تولیدی بزرگ سعی داشت آن‌ها را برای پذیرفتن اسپانسری از این رویداد تشویق کند.
احتمال دارد این برنامه در بهار 99 برگزار شود، قبلاً وعده اواخر اسفند امسال داده شده بود ولی با توحه به حجم کارهای باقیمانده حالا صحبت از اواخر فروردین یا اردیبهشت سال آینده به میان می‌آید.

اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته بندی
در صنایع فرهنگی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد

.در این اختتامیه علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی، دکتر سید سعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ و محمد حسین ایمانی خوشخو عضو هیات علمی و رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی و تولیدکنندگان، طراحان و شرکت کنندگان حضور داشتند.
شرکت کنندگان آثار خود را از 15 تیر ماه برای داوری به دبیرخانه جایزه ملی ارسال کرده بودند این آثار در دو بخش “ایده های نو» و «محصول» داوری شده و در محورهای صنایع دستی، سوغات خوراکی، اسباب بازی و سرگرمی و هنری و دیجیتال به برگزیدگان و تقدیرشدگان جوایزی تعلق گرفت.
برگزیدگان بخش ایده های نو:
حدیث منان / ارسلان قدیمی/ میترا محمدحسینی/ آرین داوودیان/ شیدا امیری / حمید پاک سرشت/ رضا سالیانه/ علی سلامت /محمد میرزایی/ محمد خوانساری/ پدرام پاک نیت / مهران محمدی
برگزیدگان بخش محصول:
برند های تُرسه / صنایع دستی آپادانا / اریسا شهر/ نگار پک / ونداچوب / سنا ایده آفرین / مهر زیبال شهر/ آکوتویز / ققنوس
گفتنی ست قبل از شروع اختتامیه، نشست علمی نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته بندی در صنایع فرهنگی با حضور اساتید این دانشگاه دکتر فواد نجم الدین، دکتر بهنام زنگی، دکتر محمد آبایی برگزار شد
موضوعاتی که در این نشست مطرح شد شامل بسته بندی و تولید ملی، رابطه بسته بندی و دیزاین و فرهنگ مصرف و بسته بندی بود.

نشست تخصصی بسته‌بندی صنایع‌دستی در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

امید قادری مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای برگزاری اولین نشست تخصصی بسته‌بندی صنایع‌دستی در استان کرمانشاه خبر داد.
او با تاکید بر تجاری سازی توسط صنعتگران و هنرمندان اظهار کرد:«کمیته‌ای برای انتخاب برند برتر استان تشکیل شود، طراحان برند صنایع دستی برای شرکت در این همایش توسط معاونت صنایع دستی تشویق و ترغیب شده و از صنعتگران خبره، اساتید دانشگاه، مرکز رشد و علم و فناوری و فعالان صنایع دستی برای برگزاری بهتر این همایش استفاده شود.»
وی همچنین در انتها از جایزه ۵ میلیون تومانی برای برند برتر خبر داد.
پیمان زین‌الدینی سرپرست معاونت صنایع دستی از به تعویق افتادن این همایش اطلاع داد و افزود: طی هماهنگی‌هایی که با اداره میراث فرهنگی تهران انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که همایش را به فروردین ماه سال 99 موکول کنیم تا بتوانیم خروجی مناسبی ارایه دهیم و نتایج مطلوب‌تری در خصوص برند سازی و تجاری سازی به دست آوریم و صرفا نشستی موضوعی برگزار نکنیم.
زین‌الدینی طی مصاحبه ای که با صنعت چاپ داشت افزود: هدف اصلی ما از این همایش یکپارچه‌سازی بسته بندی و برند سازی محصولات صنایع دستی و تجاری سازی آن است، چراکه پرداختن به این اهداف تاثیر به‌سزایی در افزایش صادرات صنایع دستی دارد.
وی ادامه داد: صنعت‌گران بیشتر روی کیفیت اجرایی محصولات تاکید دارند نه بسته‌بندی، در حالی‌که اولین نتیجه بسته‌بندی در بازار‌های داخلی بوده، از این جهت که بسته بندی نامناسب صنایع دستی با عدم استقبال توریست‌های خارجی مواجه می شود و در نتیجه روی بازار‌های داخلی ما تاثیر منفی دارد.

تامین تسهیلات برای بسته‌بندی صنایع دستی زنجان

پرویز رسولی کارشناس حمایت از تولید اداره میراث فرهنگی زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار ماهنامه صنعت چاپ گفت: ما حدود سه یا چهار سال پیش برای محصولات خود مانند ظروف مسی و چاقو ها و کتری و قوری و غیره بسته بندی نداشتیم اما در حال حاضر با استفاده از بسته بندی های که انجام دادیم توانستیم نه تنها در حوزه داخلی پیشرفت چشمگیری داشتیم بلکه در حوزه صادرات هم به موفقیت هایی رسیدیم.
وی ادامه داد: سال های گذشته برای بسته‌بندی صنایع خود به شهر هایی مانند اصفهان و تهران وابسته بودیم اما متاسفانه آن‌ها از مواد مصرفی خوبی برای بسته‌بندی استفاده نمی کردند و اغلب شکننده و ضعیف بودند.
در حالیکه ما از مقوا و مواد مصرفی مرغوب در بسته‌بندی‌هایمان استفاده می‌کنیم که با استقبال بیشتر مشتری‌های خارجی از کشور‌هایی مانند گرجستان و باکو روبرو می‌شوند.
رسولی افزود: کارخانه‌های تولیدی بسته‌بندی ما در زنجان هستند و تسهیلات میلیاردی به این صنعتگران ارایه داده‌ایم.آن‌ها نیز با تولید بسته‌بندی‌های مخصوص برای صنایع صادراتی کشور رقم زدند.

نگرانی فعالان محیط زیست از ریخت و پاش تبلیغات انتخاباتی

به گفته مدیرعامل انجمن محیط زیستی ندای قاصدک، رنگ و مواد شیمیایی که در تولید بنرها و پوسترهای تبلیغاتی مصرف می‌شود یکی از عوامل خطرناک آلوده‌کننده آب و خاک است.
وی با اشاره به تولید حجم زیادی کاغذ و پوستر در ایام انتخابات برای تبلیغات نامزدها، اظهار کرد: بنرها به جهت جنس پلاستیکی آن‌ها، طول عمر زیادی در طبیعت دارند و سالیان سال تجزیه آنها طول می‌کشد همچنین در تولید این بنرها و پوسترها از انواع رنگ‌های شیمیایی استفاده می‌شود که موقع بارندگی رنگ‌ها و مواد شیمیایی شسته شده و وارد آب و خاک می‌شود و آنها را آلوده می‌کند که در نهایت به چرخه زندگی ما برمی‌گردد.
این فعال محیط زیست در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حجم زیاد کاغذهایی که برای چاپ عکس‌ها مصرف شده، خاطر نشان کرد:نماینده مجلس ابتدا باید خود به قوانین محیط زیست آگاه باشد تا بتواند در آینده از محیط زیست دفاع کند، تاکید کرد و گفت: ستادهای انتخاباتی حتما در نهایت نسبت به جمع آوری پوستر ها اقدام کنند و کاغذها را تحویل مرکز بازیافت بدهند تا قابل استفاده باشد.

معاون وزیر کشور:
۱۳۰ میلیون تعرفه‌های انتخابات مجلس ‌روی کاغذ‌های امنیتی داخلی چاپ شده‌اند

جواد ناصریان معاون توسعه‌ی مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور درباره‌ی نوع کاغذهای مورد استفاده برای چاپ تعرفه‌های انتخابات مجلس، در گفت‌‌وگو با ایلنا خبر داد که:برای چاپ تعرفه‌ها از کاغذ تحریر 70 گرمی امنیتی استفاده ‌شده که به‌صورت متمرکز توسط چاپخانه بانک ملی تهیه شده است.
معمول‌ترین فاکتور موجود در این کاغذ امنیتی، واترمارک است که جعل آن تا حد ممکن دشوار شود. از دیگر ویژگی‌های این کاغذهای امنیتی؛ حساسیت به حلا‌ل‌های شیمیایی و حرارت است تا در صورت هرگونه دست‌بردن در سند مربوطه؛ به راحتی قابل شناسایی و پیگیری باشند.
براساس آمار و ارقام در مجموع برای 130 میلیون برگ تعرفه، حدودا 475 تن کاغذ (1398 رول/ هر رول حدودا 340-300 کیلوگرم) مورد استفاده قرار گرفته است.
برای چاپ تعرفه‌های انتخاباتی با تهیه‌ی گونه‌های متفاوتی از مرکب‌های امنیتی و ترکیب کردن آن‌ها؛ به فرمولی اختصاصی می‌رسند که ضریب امنیت را برای مواردی با حساسیت انتخابات بسیار بالاتر می‌برد. این مرکب ها همه وارداتی هستند.

کارگران انتظار چه میزان افزایش حقوق را داشته باشند؟

در لایحه بودجه سال ۹۹ نرخ افزایش دستمزد کارمندان ۱۵% در نظر گرفته شده است.
این رقم در هفته‌های گذشته مورد انتقاد فعالان کارگری قرار گرفته است. معمولا شورایی متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت، میزان افزایش حقوق سال آینده را در هفته‌های پایانی هرسال اعلام می‌کند.
علیرضا محجوب نیز رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا ضمن اشاره به مخالفت‌های کارفرمایان برای افزایش حداقل دستمزد متناسب با هزینه‌های سبد معیشت و تورم، گفت: کارفرمایان از خدا می‌خواهند حداقل دستمزد، ناچیز افزایش یابد که ما این را نمی‌پذیریم. حداقل دستمزد سال 99 باید متناسب با واقعیت‌های معیشتی تعیین شود و نمایندگان کارگران در شورای‌عالی کار باید بی‌تعارف این موضوع را به کارفرمایان بقبولانند. 

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید