تصمیم هایدلبرگ به روایت پرینت بیزینس

0
222

مجله Print Business هم مقاله در این باره دارد که خلاصه‌ای از آن را در اینجا می‌آوریم:
قرارداد اشتراک، هسته مرکزی تغییر و تحول دیجیتالی است که روی آمارهای هایدلبرگ در سه ماه اول سال مالی 2018 اثر گذاشته است.
میانگین هزینه قرارداد اشتراکی –پرداخت براساس تولید- حدودیک میلیون یورو در سال خواهد بود. با 30 قراردادی که هایدلبرگ امیدوار است در سال مالی جدید ببندد مقدار 150 میلیون یورو، طی 5 سال اول این قرارداد‌ها به دست خواهد آمد.
با این حال، یکی از قراردادهای امضا شده در سه ماه اول سال مالی جدید، دو ماشین چاپ برای یک چاپخانه بسته‌بندی در ترکیه – یک ماشین چهارونیم ورقی و یک ماشین فرمت بزرگ – است. راینر هاندسورفر مدیر عامل هایدلبرگ می‌گوید: «درحال‌حاضر قرارداد‌های زیادی در راه هستند. هایدلبرگ 600 مشتری را شناسایی کرده که در آمادگی امضای این قرارداد را داشته باشند و با حدود 100 نفر از آنها در حال مذاکره است.»
این آمارها میزان انباشت سفارش هایدلبرگ را بالا برده‌اند ( از 603 میلیون یورو به 714 میلیون یورو). در سه ماه اول سال مالی سفارشات جدید به 665 میلیون یورو رسید و رشدی معادل 6درصد را (با احتساب نمایشگاه چاپ چین در سال گذشته) نشان می‌دهد. فروش تا 9درصد رشد داشته و به 541 میلیون یورو رسیده است.
مدل اشتراک، هسته اصلی آن چیزی است که مدیرعامل هایدلبرگ آن را “تحول دیجیتال”در تجارت این شرکت می‌نامد، ماشین چاپ همواره از جهت ایرادهای فنی و نیز برای بهینه سازی تولید تحت نظارت است. سفارش قطعات مصرفی ماشین و موادمصرفی به‌طور اتوماتیک و آنلاین صورت می‌گیرد. تا پایان سال مالی 2018، چهارصد ماشین چاپ مجهز به تکنولوژی Push to Stop به فروش رفته است.
از دید ماشین‌آلات، تکنولوژی دیجیتال هایدلبرگ از 272 میلیون یورو به 314 میلیون یورو رشد داشته است. فروش کبخش Heidelberg Lifestyle Solutions که مسئول مواد مصرفی و نرم‌افزار است، از 222 میلیون یورو به 226 میلیون یورو افزایش یافته است.
هاندسدورفر می‌گوید: «میزان تقاضا از طرف مشتریان برای قرارداد اشتراک و ماشین‌های بسته‌بندی دیجیتال، انتظارات ما را برآورده ساخته است. قراردادهای اشتراک و مدل‌های جدید تجاری درحال پیشرفت است و در وهله اول یک مشارکت قابل قبول برای فروش است. هرچند که در میان‌مدت مشارکت به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.»
در آینده کارخانه سازنده ماشین‌آلات چاپ هایدلبرگ ترجیح می‌دهد با نام جدیدی خوانده شود. در وب‌سایت هایدلبرگ به مورد ظریفی اشاره می‌شود: بعضی از کارکنان به جای “کارخانه هایدلبرگ” به “چاپخانه هایدلبرگ” اشاره می‌کنند. ممکن است در هایدلبرگ بعضی‌ها با این نظر موافق نباشند. 170 سال پیشرو بودن در ارئه ماشین‌های چاپ، مربوط به گذشته است ولی آینده چیز دیگری است.
دوران فروش ماشین‌های چاپ به سبک گذشته به پایان رسیده و دردهه گذشته 75 درصد کاهش یافته است. اولریخ هرمان مدیر بخش دیجیتال در این مورد می‌گوید: “این فاجعه نیست بلکه یک موقعیت عظیم است. هدف میان مدت ما تبدیل هایدلبرگ به یک سیستم اقتصادی دیجیتالی برای ایجاد ارزش در صنعت است.”
این بدان معنی است که هایدلبرگ به فروش ماشین‌آلات چاپ در سراسر دنیا ادامه خواهد داد و درضمن جایگاه خود را در عصر دیجیتال حفظ خواهد کرد. هسته اصلی تجارت به فرم قبلی، پشتیبان تحول دیجیتالی جدید خواهد بود.
هایدلبرگ به‌طور مستمر سهم خود را در بازار مواد مصرفی افزایش می‌دهد و در 5 سال آینده آن را دو برابر خواهد کرد، یعنی 250 میلیون یورو اضافه درآمد خواهد داشت. شرکت هایدلبرگ درحال‌حاضر سالانه 2.5 میلیارد یورو گردش مالی در سراسر دنیا دارد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید