معرفي ابزار مديرت رنگ تکون (Techkon) آلمان توسط ايران روتاتيو

0
141
معرفي ابزار مديرت رنگ تکون (Techkon) آلمان توسط ايران روتاتيو

به گزارش خبرنگار ماهنامه صنعت چاپ، کارگاه آموزشي تئوري – عملي طي دو روز در حوزه اندازه‌گيري و کنترل کيفيت رنگ در زمينه مديريت رنگ چاپ افست و فلکسو توسط شرکت ايران روتاتيو در سالن همايش مرکز آموزشي و نمايشگاهي چاپ شرکت ايران روتاتيو (PTEC)  برگزار شد.

در اين کارگاه که با حضور ژوليان گاسپادينوف، متخصص فني و جزء مديران ارشد فروش کمپاني تکون برگزار شد، راهکارهاي کمپاني تکون آلمان در زمينه اندازه‌گيري رنگ و کنترل کيفيت آموزش داده شد. حاضران اين کارگاه را فعالان حوزه چاپ افست در روز اول و فعالان حوزه چاپ فلکسو در روز دوم تشکيل مي‌دادند. همچنين مرتضي قاضي مرادي، پشتيبان فني فروش و سرويس تجهيزات کنترل کيفيت و پيش از چاپ شرکت ايران روتاتيو، گاسپادينوف را در اين سخنراني همراهي کرد.

در بخش تئوري، گاسپادينوف ضمن معرفي کمپاني تکون به ارائه توضيحاتي در زمينه مباني رنگ و معرفي ابزار اسپکترودنس پرداخت. به گفته گاسپادينوف کار کردن با اين ابزار بسيار ساده و کاربرپسند است. اسپکترودنس به عنوان يک اسپکترو-دنسيتومتر مزاياي کيفي يک اسپکتروفوتومتر بسيار دقيق و يک دنسيتومتر را با هم ترکيب کرده است.

بخش دوم اين کارگاه آموزشي به آموزش عملي کار با اسپکترودنس اختصاص يافت. بخش بعدي نيز به پرسش و پاسخ بين حاضران و برگزارکنندگان اختصاص يافت که حاضران در آن سوالات خود را در مورد نحوه کاربري و فروش اين محصول توسط شرکت ايران روتاتيو مطرح کردند.

شرکت تکون 20 درصد محصولات خود را داخل آلمان به فروش مي‌رساند و 80 درصد مابقي را به 110 کشور مختلف دنيا از جمله کشورهاي آمريکاي شمالي، آمريکاي لاتين، اروپا، آسيا، خاورميانه و همچنين ايران صادر مي‌کند.

در پايان شاهين اسفرجاني نايب‌رئيس هيات مديره و مدير فروش و بازاريابي شرکت ايران روتاتيو ضمن تشکر از حضور شرکت‌کنندگان گفت: استقبال چاپخانه‌داران از اين کارگاه انگيزه‌اي ايجاد مي‌کند تا ايران روتاتيو رويدادهاي ديگري را در آينده در اين حوزه داشته باشد.

اسفرجاني ادامه داد: امروزه ديگر مانند گذشته نمي‌توان با هر کيفيت و با هر روش و استانداردي محصول ارائه کرد. در دنياي امروز رقابت حرف اول را مي‌زند و چنانچه چاپخانه‌ها در خريد مواد مصرفي و مواد اوليه استانداردها را رعايت نکرده و دليل کاهش کيفيت کار چاپي و ايرادات ماشين چاپ خود را ندانند، توليدشان متوقف شده و در نتيجه مشتريان خود را از دست خواهند داد. اين موارد نشان‌دهنده اين است که امروزه براي حفظ مشتريان بايد استانداردهاي چاپي را رعايت کرد.

 

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here