کونیگ اند بائر رقبا را به قیمت شکنی متهم کرد

0
162

مدیر ارشد اجرایی کونیگ اند بائر (ک. ب. آ سابق) بار دیگر رقبای خود از جمله هایدلبرگ، یوبست و کوموری را به باد انتقاد گرفت. او چندی پیش در جمع هیات مدیره اعلام کرد که رقبای این شرکت برای حفظ سهم خود از بازار و مقابله با نوسانات اقتصاد کلان و تلاطم در بازار، اقدام به کاهش قیمت کرده‌اند که از نظر او رویکردی اشتباه است.
کلاوس بولزا شونمان مدیر ارشد اجرایی کونیگ اند بائر ماه گذشته اعلام کرد که دستیابی به اهداف مالی و اقتصادی تعیین شده تا پایان سال 2019 بسیار چالش برانگیز خواهد بود.
میزان سفارشات دریافتی کونیگ اند بائر تا پایان 9 ماهه اول سال 2019 با 100 میلیون یورو کاهش نسبت به سال گذشته به 843 میلیون یورو می‌رسد. سال گذشته شرکت کونیگ ‌اند بائر سفارشات فراوانی در بخش چاپ امنیتی دریافت کرد که موجب افزایش درآمد شرکت شد.
شونمان می‌گوید: «فضای چالش برانگیز صنعت چاپ همراه با قیمت شکنی رقبا بر میزان سفارشات ما در سه ماهه سوم سال جاری تأثیر منفی گذاشته است. با این حال ما به هیچ‌وجه حاضر نیستیم انضباط مالی و قیمتی خود را بر هم بزنیم.
با این حال میزان کل فروش کونیگ ‌اند بائر نسبت به سال گذشته که 8/788 میلیون یورو بود، افزایش یافته و به 2/798 میلیون یورو رسید. میزان تراکم سفارشات، کاهش نشان می‌دهد و از 3/769 میلیون یورو به 7/655 میلیون یورو رسیده است. سود شرکت نیز از 4/20 میلیون یورو در سال گذشته تنها به یک میلیون یورو در سال جاری رسیده است.
شرکت کونیگ ‌اند بائر بیش از 50 میلیون یورو برای توسعه شرکت تا سال 2023 سرمایه‌گذاری خواهد کرد. ارزش هر سهم شرکت نیز پس از اعلام گزارش مالی این شرکت با کاهش، از 74/31 یورو به 34/30 یورو رسید، ولی بار دیگر اندکی افزایش یافت و به 66/31 یورو معامله شد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید