گزارشی از چهارمین نمایشگاه کاغذ، مقوا و فرآورده‌های سلولزی

0
1838

یک کاغذ و صدها محصول و کسب و کار اساسی

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته از ۳۱ خرداد تا ۳ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در دو سالن و با حضور ۴۶ شرکت، در فضایی آرام برگزار شد و کم و بیش مثل سال گذشته از معدود نمایشگاه‌هایی بود که در شرایط کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
این نمایشگاه از نظر تنوع محصولات و شاخه‌های مختلف صنایع سلولزی می‌توانست وسیع‌تر از این باشد، به همین نسبت از نظر بازدیدکننده نیز می‌بایست طیف وسیع‌تری را جذب می‌کرد ولی به هر حال در همین حد و اندازه که برگزار شد، دربردارنده تعاملات خوبی بود، به‌ویژه که فرصت کافی برای مدیران شرکت‌ها جهت ملاقات و مذاکره با بازدیدکنندگان و مخاطبان فراهم می‌آورد. چند تولیدکننده و واردکننده جدید، جای شرکت‌های بزرگ و غایب را پر کرده بودند.
تشکل‌های صنفی تولید و توزیع و واردکنندگان کاغذ نیز حضوری چشمگیر داشتند. هر روز تعدادی از مسئولان و اعضای هیأت مدیره این تشکل‌ها در غرفه‌ها حضور داشتند و فضایی برای گپ و گفت و مذاکرات تجاری در این غرفه‌ها شکل گرفته بود.
علاوه بر کاغذ و مواد سلولزی، تولیدکنندگان، واردکنندگان و شرکت‌های خدماتی و تأمین کنندگان ملزومات مرتبط با صنایع سلولزی و چاپ و بسته‌بندی نیز حضور داشتند از جمله چوب و کاغذ مازندران، ایران رول، اصفهان مقدم، الوان ثابت، راشا کاسپین، ایساتیس یزد، آوا سلولز، اقیانوس آرام، کاغذ کسری، آرمان آساک، چاپ تک نگار و …
در ادامه گفت و گوی گزارشگران ماهنامه صنعت چاپ را با چند تن از مدیران شرکت‌کننده در این نمایشگاه می‌خوانید.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید