اخبار داخلی

نصب اولين دستگاه كلدفويل ايران در چاپ فرارنگ آريا

اين دستگاه که ساخت شركت يوروگراف ايتاليا است و توسط متخصصان این شرکت در حال نصب است، با تكنولوژى روز دنیا ساخته شده است.
اين دستگاه به صورت یک برج مستقل در ماشین چاپ، كار طلاكوب را همزمان با چاپ افست، بسيار دقيق و صحيح انجام مى دهد و ديگر نيازى به ساخت كليشه نيست. در واقع به جاى كليشه، زينک تهيه مى شود. ريزترين طرح ها با فویل طلا يا نقره، حتى ريزترين ترام ها و خط هاى نازك، در طلاکوبی سرد قابل اجرا است.
عملكرد سيستم به اين صورت است كه در مركب دان برج اول چسب ريخته مي شود و به واسطه زينک موجود دراين برج، طرح طلاكوب به صورت چسب بيرنگ روى مقوا چاپ مى شود و در برج دوم نوار طلاى رول، روى مقوا پرس مى شود و فقط آن قسمت از طرح، طلاكوب مى شود كه در برج قبل چسب خورده است. بلافاصله در چهار برجِ بعدی، عمليات چاپ چهار رنگ انجام و كارِ نهایی آماده می شود.
محمود پیشعلی مدیر چاپخانه فرارنگ آریا در تماس با ماهنامه صنعت چاپ, ضمن اعلام این خبر یادآور می شود: قيمت ورق كولد فويل دو برابر ورق طلاى گرم است؛ با وجد این كيفيت، سرعت و بی نيازی به كليشه و امکان تعويض راحت طراحى در نوبت های بعدی چاپ و همچنین صرفه جويى در زمان و نداشتن باطله، تفاوت هزينه را جبران مى كند.

شرکت چاپ هودیس پارس برنده بهترین بسته بندی دارویی نمایشگاه فارماپک خاورمیانه شد

امیرهومن محمدی مدیرعامل شرکت هودیس پارس در گفت و گو با ماهنامه صنعت چاپ با اعلام این خبر گفت: یکی از بخش های مهم نمایشگاه فارماپک برگزاری مسابقه بین تولید کنندگان مختلف دارویی اعم از تولید کنندگان مواد اولیه و مصرفی، تجهیزات و بسته بندی های دارویی است. ما نمونه تولیدات خود را به دبیرخانه مسابقه فرستادیم که از بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ نوع بسته بندی دارویی، بسته بندی های شرکت هودیس پارس به عنوان بهترین بسته بندی انتخاب شد. گفتنی است در این رقابت شرکت پارس که از بهترین تولیدکنندگان بسته بندی دارویی است با اختلاف زیاد در جایگاهی پایین تر از شرکت هودیس پارس قرار گرفته بود..
به گفته محمدی این موفقیت باعث جلب توجه شرکت های دارویی برای همکاری با شرکت هودیس پارس شد که گواه آن استقبال از محصولات ما و تحقق مذاکراتی برای همکاری است.
گفتنی است نخستین دوره نمایشگاه فارماپک ۱۰ تا ۱۲ بهمن ۹۷ با حضور سازندگان تولیدات و بسته بندی های دارویی در جزیره کیش برگزار شد.

ثبت نام نهمین دوره نمایشگاه چاپ دیجیتال آغاز شد

جلال ذکایی متولی برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال در گفت و گو با ماهنامه صنعت چاپ گفت: امروز دهم بهمن ۹۷ ثبت نام نهمین دوره نمایشگاه آغاز شده و تا پر شدن ظرفیت سالن های موجود، ادامه خواهد داشت. معمولا ظرف مدت دو هفته ،همه غرفه ها پر می شوند.
وی افزود: امسال سعی شده نحوه برگزاری نمایشگاه به گونه ای باشد که از رکود موجود در صنعت چاپ دیجیتال بکاهد. امسال اطلاع رسانی نمایشگاه در شبکه های مجازی گسترش یافته و فیلم های آموزشی در خلال برپایی نمایشگاه پخش خواهد شد.
ذکایی همچنین از برگزاری مراسمی در ایام نمایشگاه موسوم به «جشن بزرگ دیجیتالی ها» خبر داد که با حضور فعالان حوزه چاپ دیجیتال صورت می گیرد. وی این اقدام را تلاشی در جهت رفع روزمرگی نمایشگاه برشمرد.
نهمین دوره نمایشگاه چاپ دیجیتال، ۲۷ تا ۳۱ خرداد ۹۸، در سال های هتل المپیک برگزار می شود.

 

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید