توسعه و نوسازی در چاپخانه‌های استان قم

0
1427

مجتبی محمودیان،
رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران قم

سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در این سا‌ل‌ها داشتیم، چندین واحد چاپ افست ما از چاپ انتشاراتی به چاپ بسته‌بندی روی آوردند و ماشین‌آلات تکمیلی صنعت چاپ برای تولید بسته بندی مثل دایکات، جعبه‌چسبان و دستگاه پنجره‌زن یا window patch و ماشین‌های ۵/۴ ورقی و ماشین‌های تعداد رنگ بالا، به‌تازگی وارد برخی از مجموعه‌های استان قم شده است. درحال حاضر، حدود ۱۰۰ واحد در شهرک چاپ استان قم درحال ساخت است که عمده آن‌ها واحدهای جدید هستند یا اگر واحدهای موجود قرار است به این شهرک منتقل شوند، واحدهایی هستند که در شهر توسعه چندانی ندارند و با هدف به‌روزآوری و تکمیل تجهیزات به این شهرک وارد می‌شوند و عمدتا هم در حوزه چاپ بسته‌بندی، سرمایه‌گذاری های جدید انجام داده‌اند.

شهرک تخصصی چاپ استان قم
شهرک صنعتی تخصصی چاپ استان قم در ۶کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و از نظر موقعیت مکانی برای یک شهرک صنعتی، جزء بهترین شهرک‌های کشور است چراکه فاصله زمانی کمی با فرودگاه امام و از آن طرف در چند محور مواصلاتی قرار دارد. در ابتدا هم تنها چاپخانه‌ها و واحدهای چاپی دیگر در آن فعالیت داشتند اما بعد‌ها مجموعه‌های دیگری از جمله بنکداران، سوهان‌کاران هم به شهرک صنعتی اضافه شدند که درواقع این دو صنف، از مشتریان بسته‌بندی صنعت چاپ به حساب ‌می‌آیند. ما پیش‌بینی کرده‌ایم که چیزی در حدود ۳ الی ۵هزارمیلیارد تومان(یعنی چیزی حدود سرمایه کل واحدهای چاپی که درداخل شهر فعالیت دارند) در شهرک صنعتی چاپ استان قم، سرمایه‌گذاری‌های جدید انجام شود.
از جمله چاپخانه‌هایی که در استان قم نوسازی و سرمایه‌گذاری داشته‌اند می‌توان به: چاپ گلها، چاپ گلبرگ، چاپ قدسیان، چاپ اسرا، بیشتر ماشین‌‌آلات تکمیلی داشته‌اند. البته یکی از مجموعه‌های بزرگ ما به نام چاپ مشعل، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در زمینه‌ خدمات تکمیلی با ماشین‌‌‌آلات جدید و مدرن و درمکان جدید انجام داده است که به‌زودی قابل بهره برداری می‌شود.
هلیو پاک هم یکی دیگر از مجموعه‌های چاپی استان قم در شهرک صنعتی شکوهیه است که از سال ۹۶ نوسازی داشته و با تجهیزات بسیار مدرن درحال فعالیت است.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید