حرفهای خودمانی

درباره نویسنده (هایدی تالیور واکر)

هایدی تالیو واکر (Heidi Tolliver Walker) هایدی تالیور واکر از تحلیلگران صنعت چاپ دیجیتال و کاربردهای وب به چاپ و چاپ شخصی‌سازی شده است. مقالات و نوشته‌های متعددی از او منتشر شده است.

صادقانه بگویم که من به مباحث تنوع جنسیتی علاقمندم. همیشه احساس کرده‌ام که مردان و زنان در زندگی شخصی و در کار مکمل همدیگر هستند و این برای من کافی است.
من با خانمی که مدیرعامل یک چاپخانه پررونق بود مصاحبه می‌کردم و درباره اینکه چطور جنسیت یک نفر روی مدیریت وی تاثیر می‌گذارد پرسیدم. او توضیح داد مطالعات نشان می‌دهد که یک تیم رهبری متنوع نتیجه بهتری می‌دهد. آیا مطالعات هم به راستی این را نشان می‌دهد؟ من درباره این موضوع جستجو کردم و به این نتیجه رسیدم که این واقعیت دارد.
مثلا مطالعه DDI نشان می‌دهد که وقتی زنان حداقل ۳۰% نقشهای مدیریتی را به‌عهده می‌گیرند، سازمانها ۱.۴ برابر رشد پایدارتر و سودآورتر دارند. براساس مقاله‌ای در نشریه فورچون به قلم تیسی بیهام مدیرعامل DDI، جنسیت نقشی کلیدی بخصوص در زمینه‌های زیر دارد:
۱) تصمیمات انگیزشی و استخدامی
۲) گرایش برای جستجوی استعداد‌های نادیده گرفته شده
۳) ایجاد دانش از طریق مربی‌گری
۴) جستجوی فرصت‌ها «خارج از چاردیواری آرامش»
۵) ادغام چشم اندازهای هرچه متنوع تر
این مطالعات فقط مختص به شرکت DDI نیست. مطالعه موسسه گالوپ در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که مثلا در بخش خرده‌فروشی، واحدهایی که تیم مدیریتی با تنوع جنسیتی داشته‌اند، در مقایسه با شرکتهای دیگر ۱۴ درصد سود بیشتری داشته‌اند. در بخش خدمات، شرکت‌هایی با مدیریت زن و مرد ۱۹درصد (۱۶۲۹۶ دلار در مقابل ۱۳۷۰۲ دلار) سود خالص بیشتری نسبت به سایر شرکت‌ها داشته‌اند.
در شرکت لوازم آرایشی اورال، در سال ۲۰۱۶ دو زن به هیئت مدیره شرکت اضافه شدند و نسبت زنان در هیئت مدیره به ۴۷ درصد رسید. گزارش سالیانه آنها در سال ۲۰۱۷ نشان داد که درآمد خالص ۱۵.۳ درصد بالاتر رفته است. آیا این امر تصادفی است؟
گزارش‌های کاتالیست آمارهای بیشتری در این باره ارائه می‌دهد. بر اساس گزارشی که کارولین ترنر در هافینگتون پست ارائه داده: «تحقیقات کاتالیست نشان می‌دهد شرکت‌هایی که درصد بیشتری از زنان در پست‌های مدیریتی‌شان کار می‌کنند، ۳۴ درصد برگشت سرمایه بیشتری برای سهامداران به نسبت سایر شرکت‌ها دارند. در مطالعه‌ای دیگر کاتالیست نتیجه‌گیری شده است که اکثر مدیران زن عملکرد بهتری داشته‌اند و حداقل ۲۶ درصد برگشت سرمایه بیشتری داشته‌اند.»
این فرمت را می‌توان ادامه داد، ولی تا همین‌جا ایده را دریافت کرده‌اید. صرف نظر از اینکه کجا را بررسی می‌کنید، نتیجه یکی است. تنوع جنسیتی تأثیر مثبت روی نتیجه کار دارد.
وقتی که ما روشهای پنهان سودآوری را جستجو می‌کنیم، این یک عامل مؤثر است. آیا می‌خواهید درآمد خود را افزایش دهید؟ مطمئن شوید که در تیم مدیریت خود و در شرکت خود، تنوع جنسیتی ایجاد کرده‌اید.

*هایدی تولیور-والکر یک تحلیلگر استراتژی و متخصص در رشته‌های مختلف دیجیتال است. سری گزارش‌های وی، شامل «چاپ دیچیتال: تحول مدلهای تجارت و بازاریابی» و چاپ یک به یک(چاپ شخصی‌سازی)، بالا بردن سودآوری از طریق ارتباطات» «URL‌های شخصی‌سازی شده” و “وب- به – چاپ، تحول مدیریت اسناد و بازاریابی” منتشر شده‌اند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید