کارتن هوشمند

0
862

کارتن هوشمند
وبگردی


گروه ترجمه

امسال برای اولین بار جوایز نشریه اینترنتی Core77 به یک جعبه کارتن که می‌تواند چندین بار مورد استفاده قرار بگیرد تعلق گرفت. فیلیپ هاردینگ پژوهشگر دانشگاه هنر لندن یک کارتن مقوایی به نام rebox.eco طراحی و عرضه کرده است که از بسیاری جهات منحصربه‌فرد است.
بر اساس پژوهش‌های به عمل آمده مقوا یک ماده قابل استفاده مجدد و قابل بازیافت است. با این حال بخش عمده‌ای از آن به جای اینکه بازیافت شود، صادر می‌شود. هاردینگ یک راه‌حل برای این معضل پیدا کرده است. او یک جعبه کارتن طراحی کرده که به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد پس از مصرف به چندین جعبه کوچکتر تبدیل کنند و از این طریق میزان ضایعات و استفاده از مقوای جدید را کاهش دهند. بر اساس محاسبات هاردینگ استفاده از ۱۰ هزار عدد کارتن جدید باعث صرفه‌جویی در قطع ۵ درخت، ۵۰۰ کیلوگرم گاز CO2، ۲۱۰۰۰ لیتر آب و ۴۰۰۰ کیلووات برق می‌شود.
بر اساس این طراحی هر جعبه کارتن در هر ابعادی را که از مقوای کنگره‌ای در ساخت آن استفاده شده است می‌توان به جعبه‌های کوچکتر برای سفارشات اینترنتی تبدیل کرد. هدف از طراحی این جعبه تغییر رفتار مصرف‌کنندگان است. هاردینگ می‌گوید:” وقتی بر خاصیت چرخشی (Circularity) بودن یک محصول تاکید شود و آن از دید مصرف‌کنندگان پنهان نشود، مزایای بسته‌بندی افزایش یافته و مصرف‌کنندگان به سادگی استفاده مجدد از بسته‌بندی را از طریق ایجاد یک ارتباط آشکار درک می‌کنند. این طراحی جدید به این پدیده مصرفی از طریق برندهایی که بسته کارتنی را به آنها ارسال می‌کنند شناسانده و به آنها امکان می‌دهد تا از اینگونه ابتکار عمل‌های پایدار پشتیبانی کرده و به آن افتخار کنند.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید