تصمیم هایدلبرگ به روایت پرینت بیزینس

مجله Print Business هم مقاله در این باره دارد که خلاصه‌ای از آن را در اینجا می‌آوریم:
قرارداد اشتراک، هسته مرکزی تغییر و تحول دیجیتالی است که روی آمارهای هایدلبرگ در سه ماه اول سال مالی ۲۰۱۸ اثر گذاشته است.
میانگین هزینه قرارداد اشتراکی –پرداخت براساس تولید- حدودیک میلیون یورو در سال خواهد بود. با ۳۰ قراردادی که هایدلبرگ امیدوار است در سال مالی جدید ببندد مقدار ۱۵۰ میلیون یورو، طی ۵ سال اول این قرارداد‌ها به دست خواهد آمد.
با این حال، یکی از قراردادهای امضا شده در سه ماه اول سال مالی جدید، دو ماشین چاپ برای یک چاپخانه بسته‌بندی در ترکیه – یک ماشین چهارونیم ورقی و یک ماشین فرمت بزرگ – است. راینر هاندسورفر مدیر عامل هایدلبرگ می‌گوید: «درحال‌حاضر قرارداد‌های زیادی در راه هستند. هایدلبرگ ۶۰۰ مشتری را شناسایی کرده که در آمادگی امضای این قرارداد را داشته باشند و با حدود ۱۰۰ نفر از آنها در حال مذاکره است.»
این آمارها میزان انباشت سفارش هایدلبرگ را بالا برده‌اند ( از ۶۰۳ میلیون یورو به ۷۱۴ میلیون یورو). در سه ماه اول سال مالی سفارشات جدید به ۶۶۵ میلیون یورو رسید و رشدی معادل ۶درصد را (با احتساب نمایشگاه چاپ چین در سال گذشته) نشان می‌دهد. فروش تا ۹درصد رشد داشته و به ۵۴۱ میلیون یورو رسیده است.
مدل اشتراک، هسته اصلی آن چیزی است که مدیرعامل هایدلبرگ آن را “تحول دیجیتال”در تجارت این شرکت می‌نامد، ماشین چاپ همواره از جهت ایرادهای فنی و نیز برای بهینه سازی تولید تحت نظارت است. سفارش قطعات مصرفی ماشین و موادمصرفی به‌طور اتوماتیک و آنلاین صورت می‌گیرد. تا پایان سال مالی ۲۰۱۸، چهارصد ماشین چاپ مجهز به تکنولوژی Push to Stop به فروش رفته است.
از دید ماشین‌آلات، تکنولوژی دیجیتال هایدلبرگ از ۲۷۲ میلیون یورو به ۳۱۴ میلیون یورو رشد داشته است. فروش کبخش Heidelberg Lifestyle Solutions که مسئول مواد مصرفی و نرم‌افزار است، از ۲۲۲ میلیون یورو به ۲۲۶ میلیون یورو افزایش یافته است.
هاندسدورفر می‌گوید: «میزان تقاضا از طرف مشتریان برای قرارداد اشتراک و ماشین‌های بسته‌بندی دیجیتال، انتظارات ما را برآورده ساخته است. قراردادهای اشتراک و مدل‌های جدید تجاری درحال پیشرفت است و در وهله اول یک مشارکت قابل قبول برای فروش است. هرچند که در میان‌مدت مشارکت به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.»
در آینده کارخانه سازنده ماشین‌آلات چاپ هایدلبرگ ترجیح می‌دهد با نام جدیدی خوانده شود. در وب‌سایت هایدلبرگ به مورد ظریفی اشاره می‌شود: بعضی از کارکنان به جای “کارخانه هایدلبرگ” به “چاپخانه هایدلبرگ” اشاره می‌کنند. ممکن است در هایدلبرگ بعضی‌ها با این نظر موافق نباشند. ۱۷۰ سال پیشرو بودن در ارئه ماشین‌های چاپ، مربوط به گذشته است ولی آینده چیز دیگری است.
دوران فروش ماشین‌های چاپ به سبک گذشته به پایان رسیده و دردهه گذشته ۷۵ درصد کاهش یافته است. اولریخ هرمان مدیر بخش دیجیتال در این مورد می‌گوید: “این فاجعه نیست بلکه یک موقعیت عظیم است. هدف میان مدت ما تبدیل هایدلبرگ به یک سیستم اقتصادی دیجیتالی برای ایجاد ارزش در صنعت است.”
این بدان معنی است که هایدلبرگ به فروش ماشین‌آلات چاپ در سراسر دنیا ادامه خواهد داد و درضمن جایگاه خود را در عصر دیجیتال حفظ خواهد کرد. هسته اصلی تجارت به فرم قبلی، پشتیبان تحول دیجیتالی جدید خواهد بود.
هایدلبرگ به‌طور مستمر سهم خود را در بازار مواد مصرفی افزایش می‌دهد و در ۵ سال آینده آن را دو برابر خواهد کرد، یعنی ۲۵۰ میلیون یورو اضافه درآمد خواهد داشت. شرکت هایدلبرگ درحال‌حاضر سالانه ۲.۵ میلیارد یورو گردش مالی در سراسر دنیا دارد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید