صنعت نشر اراک با چالش‌هاي جدي مواجه است

صنعت نشر اراک با چالش‌هاي جدي مواجه است

نماينده مردم اراک، خنداب و کميجان در مجلس با بيان اينکه صنعت نشر در حال حاضر با چالش‌هاي جدي مواجه است، تصريح کرد: بواسطه بالا بودن هزينه‌هاي نشر و چاپ و هزينه‌هايي که در حوزه تاليف و انتشار کتاب وجود دارد، تناسبي بين قيمت کتاب و قدرت خريد مردم وجود ندارد .

علي اکبر کريمي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: برگزاري نمايشگاه‌هاي ملي و بين‌المللي کتاب در مرکز کشور امري لازم و ضروري است، اما اين امر هيچ منافاتي با برگزاري نمايشگاه‌هاي استاني و منطقه‌اي ندارد چرا که هر کدام از استان‌هاي کشور از نظر فرهنگ، زبان، ادبيات و پيشينه فعاليت‌هاي نشر مي‌توانند هويت مستقلي داشته باشند و قطعا مردم هر منطقه و استان از کشور علاقه‌مند هستند اين استقلال هويت فرهنگي را حفظ و تقويت کنند.

وي اظهار کرد: استان مرکزي به عنوان مهد نخبگان و فرهيختگان، ادبا، شعرا و بزرگان اين ظرفيت را دارد که غناي فرهنگي خود را با برگزاري اين نمايشگاه‌ها و تقويت صنعت نشر، رونق دهد.

کريمي با بيان اينکه صنعت نشر در حال حاضر با چالش‌هاي جدي مواجه است، تصريح کرد: بواسطه بالا بودن هزينه‌هاي نشر و چاپ و هزينه‌هايي که در حوزه تاليف و انتشار کتاب وجود دارد، تناسبي بين قيمت کتاب و قدرت خريد مردم وجود ندارد، به طوري که قيمت تمام شده کتاب بيشتر از آن قيمتي است که بازار کشش دارد و قطعا نياز است دولت در خصوص صنعت نشر يک رويکرد حمايتي داشته باشد و به کتاب‌ها يارانه تعلق گيرد.

نماينده مردم اراک، خنداب و کميجان در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: اين انتظار از دولت مي‌رود که در خصوص انتشاراتي‌هايي که در استان‌ها فعاليت مي‌کنند و بالطبع از نظر توان و رونق کار نسبت به انتشاراتي‌هاي فعال در سطح ملي از ظرفيت و توان کمتري برخوردارند و بايد تقويت شوند و به حيات فرهنگي و اقتصادي خود ادامه دهند، رويکردهاي حمايتي داشته باشد.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید